8 травня - День пам'яті та примирення (ВІДЕО)

8 травня - День пам'яті та примирення

8 травня 1945, у передмісті Берліна, зайнятому радянськими військами, був підписаний акт про беззастережну капітуляцію гітлерівської армії. Документ за дорученням Сталіна підписав маршал Радянського Союзу Георгій Жуков, а також представники США, Великобританії та Франції.

8 травня офіційно відзначається у багатьох країнах Європи та світу як Міжнародний день перемоги над фашизмом і День пам'яті жертв Другої світової війни. У США, Франції та Польщі 8 травня - День Перемоги. У Латвії - День день розгрому нацизму і пам'яті жертв Другої світової війни, а в Норвегії - День звільнення та День ветерана.

У 2014 році вперше в історії України на офіційних заходах з нагоди річниці закінчення Другої світової війни використовували не російську георгіївську стрічку, а європейську символіку -зображення червоного маку.

Два роки тому, у 70-ту річницю Перемоги у Другій світовій війні Президент України Петро Порошенко своїм указом № 169/2015 започаткував нову пам'ятну дату – День пам’яті та примирення, який відзначатиметься 8 травня.

8 травня о 22.40 за участю Президента України відбудеться акція «Перша хвилина миру» (Національний музей історії України у Другій світовій війні).

З нагоди Дня пам`яті та примирення голова Тернопільської ОДА, випускник історичного факультету ТНПУ ім.В.Гнатюка Степан Барна наголошує:

"Ми згадуємо і віддаємо шану усім українцям, які в лавах семи армій наближали Перемогу над нацизмом у Другій світовій війні. Наші співвітчизники воювали в Червоній армії, УПА, Війську польському, Французьких, Британських, Канадських збройних силах та армії США – кожен із них зробив неоціненний в несок в ім`я спільного миру.

У боротьбі проти нацизму Україна виставила фронт чисельністю майже сім мільйонів солдат. Тому в цей день нам важливо щонайглибше усвідомити – тільки єдність і злагодженість допомагає здолати ворога. Так було тоді, так буде і тепер. Ми дамо відсіч провокаціям, які сіють розбрат в українському суспільстві.

Ми дякуємо кожному, хто своєю відданістю, сміливістю, патріотизмом повернув мирне небо у 1945-му. Ми молимося за те, щоб живими і здоровими швидше поверталися додому з перемогою ті, хто захищає Україну сьогодні"

Український інститут національної пам’яті (УІНП) та Міністерство інформаційної політики України (МІП) випустили до Дня пам’яті і примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні два ролики на знак пошани жертв Другої світової війни.