Студенти факультету мистецтв підготували «Kамерний opus»

Студенти факультету мистецтв

підготували «Kамерний opus»

15.05.2017 р. посеред різнобарв’я травня, насиченого культурно-мистецькими подіями, на факультеті мистецтв відзвучав «камерний opus» –концерт фортепіанної музики, підготовлений студентами класу кандидата педагогічних наук, доцента Лілії Йосипівни Проців. Серед виконавців: Ірина Бончук, Христина Сірська, Наталя Кіндрат, Христина Пилип.

Це п’ятий поспіль фортепіанний вечір продовжив традицію концертів-лекцій, покликаних презентувати кращі зразки зарубіжної та вітчизняної музики. Особливістю цьогорічного концерту стало поєднання у виступах виконавиць творів композиторів, пов’язаних мистецькою долею із Віднем – культурною столицею Європи XIX – початку XX століть.

У програмі прозвучали твори Франца Шуберта, Йоганнеса Брамса, Сергія Борткевича – українського композитора, виконавця, педагога, який значну частину життя творив у вимушеній еміграції. Його ім’я і творчий доробок сьогодні заслужено повертаються на Батьківщину, свідченням цього стало відзначення 140-річного ювілею митця, зокрема, проведення Міжнародного молодіжного проекту «Борткевич і Україна».

Багатокультурне музичне середовище тогочасного Відня надихнуло згаданих вище митців на створення фортепіанних шедеврів, які поєднали атмосферу столиці із яскравим національним мелосом, загально-романтичними інтонаціями.

Цікаві студентські інтерпретації різножанрових творів, включених до концертної програми (окрім згаданих вище, «фортепіанна класика» – прелюдія і фуга Йогана-Себастьяна Баха), «оживлялися» і доповнювалися змістовними музикознавчими коментарями педагога. А все разом створило у залі настрій витончених артистичних емоцій, подарувавши вдячній публіці хвилини насолоди фортепіанною музикою.

Доцент кафедри музикознавства
та методики музичного мистецтва