Зустріч істориків ТНПУ ім.В.Гнатюка з грузинським професором і публіцистом

Зустріч істориків ТНПУ ім.В.Гнатюка

з грузинським професором і публіцистом

17 травня викладачі та студенти історичного факультету нашого університету мали цікаву зустріч із професором державного університету Ілії (Грузія), публіцистом Олегом Панфіловим.

Натхненником та організатором заходу став декан історичного факультету Володимир Володимирович Місько. До слова, це вже далеко не перша унікальна зустріч, організована для істориків Володимиром Володимировичем. Завдяки йому ми маємо можливість не просто отримувати історичну освіту, але і спілкуватись уже із істориками, громадськими діячами не лише України і набиратись досвіду.

Пан Олег Панфілов прочитав лекцію, присвячену темі цензури в історії. Також, історики мали унікальну можливість побачити нову книгу професора «Розмова з «ватником» ще до її офіційної презентації у Тернополі.

Сьогодні український інформаційний простір продовжує зазнавати впливу з боку Російської Федерації. Термін «інформаційна війна» набирає обертів і з кожним днем стає щораз більш популярним у характеристиці російсько-українського конфлікту. Який механізм дії кремлівської пропаганди і як зуміти протистояти ворожому впливу? Саме на ці запитання нам відповів пан Олег.

Олег Панфілов:

«Протягом останніх 20-ти років я займаюся вивченням теорії інформаційних воєн, а особливо її практичним використанням з боку РФ. Після розпаду СРСР перші війни Росія почала вести ще в Абхазії та Південній Осетії. Першим серйозним прикладом такої практики можна назвати період другої чеченської війни, оскільки попередню російські генерали програли саме журналістам. Тоді в Росії постало сім державних інформаційних центрів, через що світ перестав дізнаватися про те, що в ньому відбувається насправді».

Під час лекції був справжній діалог, адже питань до пана професора було багато: «Як воювати з Росією?», «Чому Грузія змогла виграти свою війну у 2004?», «Що таке російська пропаганда і як з нею боротися?» –  відповідь на ці та інші питання Олег Панфілов давав спираючись на історичний досвід попередніх століть, а також на досвід Грузії у інформаційному протистоянні з Росією. Були також запитання щодо відносин сьогодні України і Грузії. І дуже приємно було чути, від пана Олега, що Грузія підтримує Україну.

Найважливішим для нас звісно є питання: чим закінчиться українсько-російського конфлікту? На що пан Олег відповів так: «В Україні все буде добре, проте необхідно розробляти нові кроки в питаннях інформаційної безпеки, забороняти російський продукт. Шкодити своїй країні не можна, і це не замах на свободу слова. У Росії ж великою проблемою залишаються санкції, а пропаганда коштує немало. Тож, у них скоро не буде достатньо коштів для забезпечення свого впливу».

Вдячні Олегу Панфілову за цікаву лекцію і пишаємося тим, що наш факультет радо відвідують  науковці такого рівня, даючи стимул і натхнення, виховуючи покоління молодих істориків.

Студентка ІV курсу
історичного факультету