До творчого 20-ліття чоловічий вокальний квартет «Акорд» - гордість факультету мистецтв ТНПУ ім.В.Гнатюка - створив прекрасне свято пісні

До творчого 20-ліття квартет «Акорд» -

гордість факультету мистецтв ТНПУ ім.В.Гнатюка -

створив прекрасне свято пісні

17.05.2017 р. вихованці нашого університету чоловічий вокальний квартет «Акорд», ведуча З. Вовк запросили до зали «Березілю» поціновувачів вокального мистецтва.

Квартет створив прекрасне свято пісні, продемонструвавши достойне місце української музичної культури у європейському та світовому мистецькому просторі, адже виступам «Акорду» аплодували у Франції, Німеччині, Польщі, Іспанії, Італії, духовні пісні у їх виконанні лунали у Ватикані.

Відзнаки на престижних конкурсах, низка різнопланових мистецьких програм, аудіо-записи, понад 200 творів у репертуарі – такий творчий здобуток «Акорду» за 20 років діяльності!

Ця цифра спонукала нас, викладачів факультету, немов повернутися в минуле і, одночасно, щиро порадіти за наших вихованців, побажати їм нових яскравих творчих здобутків! Квіти, теплі слова вдячності дарувалися вокалістам та їх педагогам М.П. Мечнику, Є.І. Гуньку, заслуженому артисту України, доценту ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Для талановитих вокалістів цифра «20» звучала як етап зрілості, успішний іспит перед слухацькою аудиторією, яка численно складалася із викладачів, випускників університету різних поколінь, об’єднаних любов’ю до музики, до хорового співу. Ще іншого смислового наповнення набирала цифра «20» для наших студентів – як приклад успішної самореалізації через улюблену справу.

Слухачі отримали змогу насолоджувалися вдало скомпонованою мистецькою програмою, яка включала вокальні перлини українського мелосу, української авторської пісні (зокрема, славетні «Чорнобривці», «Любисток», «Душі криниця» та ін.), цікаві аранжування зарубіжних пісенних взірців і навіть «вокалізацію» інструментальної увертюри до опери «Севільський цирульник» Д. Россіні. Все це – свідчення високої співочої культури, вокальної техніки виконавців.

Відзвучав останній акорд «Акорду»… Залишилася магія співу, «післядія музики», новим емоційно-ціннісним пережитим змістом наповнилися для студентів «складні терміни» з «Основ музичної інтерпретації»!

Публіка не поспішала залишати зал, хотілося спілкуватися вже не музикою як універсальною мовою і мовленням (озвученням музичних інтонацій, «перетворенням матеріальної звукової плоті у духовну»), а про музику, про наших талановитих музикантів…

Доцент кафедри музикознавства
та методики музичного мистецтва