На факультеті мистецтв ТНПУ ім.В.Гнатюка відбулося величне свято хорової музики (ФОТО)

На факультеті мистецтв

ТНПУ ім.В.Гнатюка

відбулося величне свято хорової музики

Надзвичайно насиченим та яскравим видався травень 2017 року для студентів факультету мистецтв ТНПУ ім.В.Гнатюка. Чи не щодня у нас відбуваються небуденні події, з якими хочемо поділитися з читачами нашого сайту. Так, у середу, 17 травня 2017 року на факультеті мистецтв відбулося величне свято хорової музики – сольний концерт магістрантки Наталії Попович (клас заслуженого працівника культури України, доцента Семчишина В.Ф.). Свою програму в рамках іспиту з виконавської майстерності, що складалася із десяти високохудожніх творів, вона підготувала з камерним хором кафедри музикознавства та методики музичного мистецтва (художній керівник Ороновський А.І., концертмейстер Юрчак О.Ф.).

До програми концерту увійшли хорові перлини  духовної музики зарубіжної музики композиторів різних епох (Ян Компанус Воднарський “Rorando coeli”, А.Вівальді – 2 частини з кантати “Gloria”, Г.Ф.Гендель “Hallelujah” з ораторії “Месія”), а також класиків української музики – С.Гулака-Артемовського, Л.Ревуцького, Г.Майбороди, А.Кос-Анатольського. Надзвичайно колоритно і несподівано прозвучало сучасне прочитання відомих українських народних пісень “Ой чий то кінь стоїть” та “Із сиром пироги” аранжовані ОксаноюТокар із застосуванням широкої палітри засобів сучасної гармонічної мови. Це значно посилило звукове сприйняття народних пісень, надало їм нового звучання і свіжості сприйняття. Окрім того, при виконанні хорового твору “Із сиром пироги” хор виступив у якості акомпоніатора чудовій жартівливій хореографичній композиції, майстерно виконаній студентами факультету мистецтв (кер.Л.Щур).

Добре складена мистецька програма дала можливість магістранці продемонструвати різні види хорового виконавства із застосуванням розмаїтих звукових цікавинок: ефект відлуння, майстерна гра на сопілці та ін.

Диригентське виконавство вимагає цілого комплесу професійних знань, вмінь, витримки емоцій та художнього смаку. Магістрантка в повній мірі проявила себе в якості вправного диригента та організатора, зірвавши шквал оплесків та бурхливих емоцій залу. Можемо з гордістю констатувати, що у стінах нашого факультету виховався ще один митець, що в майбутньому принесе славу нашому ВУЗу і нашому краю.

Асистент кафедри музикознавства
 та методики музичного мистецтва