Історики ТНПУ ім.В.Гнатюка мандрували східними відрогами Карпат (ФОТО)

Історики ТНПУ ім.В.Гнатюка

мандрували східними відрогами Карпат

20 травня 2017 року вже вкотре історики вирушили в цікаву подорож, аби побачити рідний край не лише з підручників або через Інтернет. Цього разу маршрут проліг східними відрогами Карпат. Першою на шляху була відома туристична родзинка – Яремче. Окрім відомого водоспаду «Пробій» студенти відвідали й музей «Карпати в мініатюрі», в якому у масштабі 1:25 представлені основні сакральні споруди околиць Яремча. Там є навіть діюча мініатюрна залізниця! Цікаво було оглянути й вольєрне господарство, в якому дикі олені, кабани та інші мешканці Карпат живуть у майже природніх умовах. Симпатичних тварючок можна було навіть погодувати.

Дуже цікавими виявились і Скелі Довбуша. Величезні камені, в розколинах яких навіть наприкінці травня лежав сніг, здавалось, оповиті туманом сивої давнини й духом нескореної опришківської вольниці.

Особливі емоції викликали й краєвиди поблизу Яблуниці, де ніби поруч виростають величезна Говерла й Петрос… Фотографії на їх фоні – мрія чи не кожного мандрівника.

Наступного дня кращі представники істфаку спробували видертись на гору Хом’як, що сягає рівня 1541 метр над рівним моря. Та вийшли на неї не всі – хіба найупертіші. На довершення маківка гори зустріла нас дрібним сніжком – тож після кількох селфі довелось ударними темпами втікати вниз. І вже на зворотньому шляху через вікна автобуса спостерігати хрумкіткий карпатський дощ… Залишається лише поспівчувати тим, хто виміняв усе це на домашній спокій та телевізор.

Доцент кафедри стародавньої

та середньовічної історії