СЕРДЕЧНІ ВІТАННЯ !

10 червня святкує День народження декан факультету філології і журналістики,

доктор філологічних наук, професор кафедри загального мовознавства  і слов’янських мов

Т Е Т Я Н А       П И Л И П І В Н А

В  І  Л  Ь  Ч  И  Н  С  Ь  К  А  !

Колектив факультету, професорсько-викладацький склад надсилає найщиріші вітання з нагоди чудової події!

Знаємо і поважаємо Вас як авторитетного справедливого керівника, відому і шановану Людину в наукових колах, красиву Жінку.

Бажаємо, щоб Ваше життя було по вінця наповнене оптимізмом, теплом, радістю,благополуччям, новими планами та задумами!

Нехай міцним буде здоров’я, світлим та сонячним – світ навколо, сповненим добра і гараздів – кожен новий день, а поруч завжди будуть  Віра, Надія і Любов!!!

Вільчинська Тетяна Пилипівна

Доктор філологічних наук, декан факультету філології і журналістики, професор кафедри загального мовознавства і слов’янських мов Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Народилася 10 червня 1962 року на Миколаївщині. У 1984 році закінчила філологічний факультет Одеського державного університету імені І. І. Мечникова.

У 1996 році захистила кандидатську дисертацію «Семантико-словотвірна характеристика оцінних назв осіб в українській мові».

Із 2005 року – докторант кафедри сучасної української мови Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Захистила докторську дисертацію «Концептуалізація сакрального в українській поетичній мові XVII–XVIII ст.»

Автор численних підручників, посібників, наукових статей і навчально-методичних матеріалів з історії мови та сучасної української літературної мови. Серед наукових інтересів – проблеми когнітивної лінгвістики, концептології.