Шанувальники класичної музики ТНПУ ім. Володимира Гнатюка приймали симфонічний оркестр Тернопільського музичного училища ім. Соломії Крушельницької

Шанувальники класичної музики

ТНПУ ім. Володимира Гнатюка

приймали симфонічний оркестр

Тернопільського музичного училища

ім. Соломії Крушельницької

Вже вкотре, симфонічний оркестр Тернопільського музичного училища ім. Соломії Крушельницької та його художній керівник та диригент, заслужений артист України Святослав Дунець звітував перед шанувальниками класичної музики ТНПУ ім. Володимира Гнатюка новими цікавими музичними композиціями, які хронологічно охоплюють різні мистецькі епохи і композиторські стилі.

Першим номером програми прозвучала музика геніального В.А.Моцарта. Композитор створив феноменальні твори, які через століття продовжують торкатися найтонших струн людських сердець. Концерт для валторни з оркестром виконав лауреат всеукраїнських конкурсів Ярослав Мамуляк (клас викладача Кушнірика М.М.).

Популярний на концертній естраді лірико-романтичний концерт № 2 для скрипки з оркестром у трьох частинах (всі частини об'єднані однією ліричною темою – темою кохання та мрією про прекрасне) польського композитора-скрипаля Г.Венявського шанувальники симфонічної музики мали можливість почути у виконанні лауреата Всеукраїнських конкурсів – Тараса Шумського (клас викладача Татарінцева О.І). У руках соліста скрипка «заговорила» барвистою мовою, розкрила свої темброві можливості, віртуозну, феєричну орнаментальність.

Наступним твором концертної програми була увертюра «Коріолан» Л.Бетховена. Нагадаємо, що з ім'ям цього композитора пов'язане народження нового симфонічного жанру – програмної увертюри. Початково увертюра була музичним вступом до театральної вистави, а у Бетховена перетворилася на самостійний симфонічний твір, наближений до інструментальної драми.

Прослухавши симфонічну поему «Танок смерті» (солістка – студентка четвертого курсу Анастасія Тіхановська) та композицію «Вакханалія» з третьої дії опери «Самсон і Даліла» талановитого композитора К.Сен-Санса, шанувальники оркестрової музики черговий раз переконались, що французький композитор пише жваво, доступно, елегантно, а також є майстром вигадування химерних і курйозних оркестрових ефектів.

На завершення симфонічного концерту прозвучав твір мексиканського композитора А.Маркеса Danzón №2, що є одним з найвідоміших творів мексиканської класичної музики. Багатьом шанувальникам мистецтва ця композиція знайома з серіалу «Моцарт в джунглях».

Побувавши на концерті, вдячні слухачі отримали велику кількість задоволення та позитивних емоцій!

Висловлюємо щиру подяку художньому керівнику та диригенту симфонічного оркестру Тернопільського музичного училища ім.Соломії Крушельницької – заслуженому артисту України Святославу Дунцю, та сподіваємось на нові мистецькі зустрічі і подальшу співпрацю між нашими навчальними закладами!

Канд. пед. наук Довгань Оксана