Заочна магістратура ТНПУ ім.В.Гнатюка: успішним може стати кожен! 21.06.2018

Заочна магістратура ТНПУ ім.В.Гнатюка:

успішним може стати кожен!

В славному Тернополі, місті студентів та фестивалів, так чи інакше завжди в центрі уваги педагогічний університет, і не лише під час вступної кампанії. Чому так відбувається і як це вдається, ми поцікавилися у першого проректора Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка доктора педагогічних наук,  професора Григорія Васильовича Терещука.

-         В центрі уваги нашої альма-матері завжди студент! Вчитися у нас цікаво, спеціальності перспективні та різноманітні, ми щороку намагаємося розширити можливості для наших студентів.

-         Що нового пропонуєте цьогоріч?

-     Ми вперше отримали ліцензії на освітню діяльність за низкою спеціальностей, зокрема, з професійної освіти (сфера обслуговування), готельно-ресторанної справи, менеджменту соціокультурної діяльності, філософії, захисту і карантину рослин.

І ще: відкрито заочну магістратуру майже з усіх спеціальностей.

-         З усіх? А що, є така потреба?

-         Потреба є, і вона зумовлена перш за все тим, що багато, дуже багато наших студентів вже на старших курсах знаходять роботу. Педагогічна освіта в сучасному суспільстві затребувана, наші знання необхідні в найрізноманітніших сферах. І часто перед студентом-старшокурсником постає дилема: навчання чи робота? Заочна форма начання в магістратурі дозволяє отримати  і диплом магістра, і досвід, і заробітну плату, а це теж важливо. Молодь прагне самостійності, багато хто сам оплачує своє навчання, допомагає батькам, благо зарплата вчителя зараз висока.

-         А яка вартість навчання в заочній магістратурі?

-         Це залежить від обраної спеціальності, але якщо мінімальна зарплата в країні становить 3200 грн., то вартість цілком доступна, оскільки складає стосовно переважної більшості спеціальностей трохи більше 6 тис.грн. на рік.

-          Але чи не страждатиме при цьому якість підготовки?

-         Жодним чином! Якість освіти в певному розумінні навіть підвищується, особливо її практичної складової. Це зумовлено двома чинниками: по-перше, магістрант, який працює, є більш вмотивованим, сумлінніше ставиться до своїх обов’язків, ретельніше планує час, усвідомлено виконує навчальні завдання, проекти. А по-друге, магістрант одночасно застосовує набуті знання у професійній діяльності, а тому глибше розуміє їх функціональну значимість, закріплює на практиці (це ж закони дидактики). Більше того – в нього сформовані запити на певні компетентності, він підходить до опанування матеріалу самокритично і творчо – а завдяки цьому, в свою чергу, вдосконалюються методи викладання, стає дієвою педагогіка співробітництва.

-         Григорію Васильовичу, але ж поєднувати навчання та роботу надзвичайно важко…

-         Для сучасної молоді це не питання! Головне – бажання! А для навчання, в тому числі заочного, дистанційного, в нас створені всі умови. В ТНПУ ім.В.Гнатюка діє Центр дистанційного навчання. Університет повністю комп’ютеризований, розроблено понад 500 онлайн-курсів, в нас потужна наукова бібліотека з великим обсягом електронних ресурсів, яка має свій сайт, репозитарій… Доступ до навчальних матеріалів максимально відкритий. Всі студенти можуть отримати будь-яку консультацію на будь-якій кафедрі. Умови є. А молодь, що прагне знань, у нас поважають,  люблять, завжди підуть їй назустріч.

Заочна магістратура – вимога часу, це та важлива ланка, яка робить освіту безперервною. Хтось отримав диплом спеціаліста раніше, коли магістрів ще не готували, хтось через різні обставини не мав змоги стати магістром (працював, перебував за кордоном, хворів, будував власний дім, виховував власних дітей) – тепер усі охочі можуть продовжити навчання, не змінюючи кардинально життєвих планів, і здобути диплом магістра з будь-якої спеціальності.

-         Тобто, магістратура дозвлоляє отримати ще одну спеціальність при перехресному вступі?

-         Саме так! Життя не стоїть на місці! Якщо філолог прагне стати магістрантом, щоб вивчати історію чи журналістику – він має таку можливість. Часто до цього спонукають життєві обставини – наприклад, виник попит на певну спеціальність в школі, або перспективне місце роботи вимагає додаткових знань. Заочна магістратура передбачає так зване паралельне навчання, і всі спеціальності доступні – і точні науки, і природничі, і гуманітарні.  Іноземні мови, переклад, дошкільна, музична, технологічна освіта, фізична реабілітація,  - абсолютно все.

-         Отже, магістром може стати кожен?

-          І неодноразово! Тобто, вже маючи диплом магістра, за бажанням можна продовжити навчання в заочній магістратурі з іншої спеціальності. Наше гасло - доступність, безперервність, вдосконалення. Постійне самовдосконалення – ось секрет успішної людини. Ми даємо можливість кожному стати успішним. І хай вам щастить!

Розмовляла Людмила Юрчак