Студенти хіміко-біологічного факультету   відвідали Український інститут   експертизи сортів рослин

Студенти хіміко-біологічного факультету

відвідали Український інститут

експертизи сортів рослин

22 червня 2017 року студенти БП-31 хіміко-біологічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка під час навчальної практики з основ сільського господарства відвідали підрозділ Українського інституту експертизи сортів рослин – Тернопільський обласний державний центр експертизи сортів рослин, що знаходиться у селі Плотича Тернопільського району.

Під час екскурсії студенти дізнались, що головним завданнями центру є проведення Державної кваліфікаційної експертизи сортів рослин, яка ґрунтується на експериментальних оцінках морфологічних, біологічних і господарських ознак сортів рослин, визначення їхньої придатності до використання в певних екологічних умовах, з дотриманням прийнятих технологій та методик досліджень. На полях установи досліджують багато сільськогосподарських культур – озимі пшениця, жито, тритикале, ріпак, ярі пшениця, ячмінь, тритикале, овес і ріпак, а також кукурудза, горох, люпин, гречка, цукрові буряки тощо.

Студентам під час заняття пощастило спробувати себе у ролі агрономів-дослідників, адже вони за дорученням головного агронома центру Мокрицького В. Є. виконали очищення посівів гороху від бур’янів та ознайомились з методикою оцінки стану ураження пшениці і ячменю хворобами, що є важливими показниками для визначення придатності до поширення сортів цих культур.

Екскурсія була насиченою цікавою інформацією про основи сучасного насінництва та залишила багато позитивних емоцій про можливості якісного господарювання на землі, яке в наших ґрунтово-кліматичних умовах може забезпечувати значні показники продуктивності сільськогосподарських культур, зокрема урожаю зерна озимої пшениці у понад 100 центнерів з гектара.

Конончук О. Б., доцент кафедри ботаніки та зоології,
Герц Н. В., викладач кафедри ботаніки та зоології