ЗМІ про нас. Вступна кампанія-2017: нове від тернопільських університетів

ЗМІ про нас

Вступна кампанія-2017:

нове від тернопільських університетів

Українські абітурієнти у 2017 році зможуть подати всього дев’ять заяв на чотири спеціальності. Як і раніше, робитимуть вони це в електронному режимі. Упродовж вступної кампанії отримати консультацію можна у приймальних комісіях навчальних закладів. А рейтингові списки місцеві університети обіцяють оприлюднити 1 серпня.

Цьогорічна вступна кампанія має низку особливостей порівняно з минулими роками. Якщо раніше абітурієнти могли подати 15 заяв на п’ять спеціальностей, то у 2017-му в Міністерстві освіти вирішили скоротити кількість заяв до дев’яти на чотири спеціальності. Також у 2017-му для абітурієнтів з інвалідністю, сиріт, дітей учасників бойових дій на Донбасі буде збережено введені квоти, тоді як право на позаконкурсний вступ скасовано.

Українська мова і література залишається обов’язковим предметом. Другий обов’язковий предмет – математика, історія України або біологія, залежно від спеціальності. Третій визначається вищим навчальним закладом, який може запропонувати тим, хто вступає, два предмети на вибір.

Крім того, кожен з тернопільських вищих навчальних закладів підготував для абітурієнтів цікаві пропозиції, доповнивши перелік спеціальностей новими.

У педагогічному ввели заочну магістратуру

Головною особливістю вступної кампанії у Тернопільському педагогічному університеті ім. В.Гнатюка є введення заочної магістратури. Цей фактор може суттєво вплинути на вибір вступників, які в майбутньому планують поєднувати навчання з роботою.

Як розповів заступник відповідального секретаря приймальної комісії ТНПУ ім. В.Гнатюка Андрій Вельгач, відділення магістратури з’явилося на напрямках дошкільна освіта, менеджмент та управління навчальними закладами, психологія.

Заклад отримав ліцензії на освітню діяльність за низкою спеціальностей, зокрема, з професійної освіти (сфера обслуговування), готельно-ресторанної справи, менеджменту соціокультурної діяльності, філософії, захисту і карантину рослин.

– Подавати документи абітурієнти можуть з 12 липня, – зазначає Андрій Вельгач. – Прийом документів на спеціальності, які не вимагають творчих конкурсів, завершується 26 липня. На спеціальності з творчими конкурсами – 20 липня.

Традиційно документи випускники можуть подати в електронній формі. Рейтингові  списки у закладі оприлюднять 1 серпня.

Скільки студентів готовий цього року прийняти навчальний заклад, тут поки не готові сказати. Усе залежить від обсягів замовлення, а їх поки не затвердили. Прогнозується, що зроблять це ближче до початку подання вступниками документів.

Д о в і д к а

У 2017 році Міністерство освіти зберігає квоти для пільговиків і переселенців, які замінили право на позаконкурсний вступ у 2016 році.

Перша квота призначена для сиріт і для тих, хто за станом здоров’я не може здавати ЗНО, а також для учасників бойових дій. Квота для них становитиме 10% від держзамовлення, але не менше 1 людини. У вищих навчальних закладах Донецької та Луганської області – 30%.

Друга квота для переселенців, які покинули окупований Крим після 1 січня 2017 року. Вона становить 20% від держзамовлення, але тільки в уповноважених ВНЗ, сьогодні їх в Україні 12.

Третя квота може вводитися тільки в комунальних вищих закладах – їх в Україні не багато. Вона діє для жителів відповідної територіальної громади, яка фінансує підготовку фахівців з бюджету регіону.

Четверта і п’ята квота – ставитися до іноземних абітурієнтів за міжнародними зобов’язаннями.

Зоряна Гарасимів
www.gazeta1.com