Першокурсники факультету філології і журналістики ТНПУ ім.В.Гнатюка побували у фольклорній експедиції в Карпатах

Першокурсники факультету

філології і журналістики

ТНПУ ім.В.Гнатюка

побували у фольклорній експедиції в Карпатах

Хто хоч раз побував у Карпатах, той нiколи не забуде побаченого!

Першою нашою зупинкою нашого маршруту було місто Яремче, яке неймовірно вразило красою гір, чистим та свіжим повітрям і теплотою прийому місцевих жителів. Яремче - історичне місто, адже тими стежками горбами колись ходив сам Довбуш!

Високо в горах, саме там, де зараз проводять екскурсії на «Скалу Довбуша», відомий полководець Олекса Довбуш перебував із своїм військом. Кажуть, десь тут схована одна з чисельних Довбушевих скринь з грабунком. Особистість Довбуша оповита народними легендами та оповідками. За одною з легенд,  скриня лежить у печері, вхід до якої побачити можна тільки в ніч на Івана Купала. Але не поспішайте на пошуки скарбів, бо вони зачаровані: той, хто знайде печеру, приречений скам’яніти в ту ж мить, коли золото заблищить у місячному сяйві.

Неподалік «Скали Довбуша» знаходиться водоспад «Пробій», який вабив своєю красою і перехоплював подих. Ми сиділи на каменях, кожен думав про щось своє...  У цей час у мене з’явилися нові мрії, я відчувала душевну теплоту й гармонію, до сих пір згадую шалену музику хвиль...

Наступна зупинка - село Микуличин. Дорога була дуже важкою, кам’янистою і виснажливою, проте ніхто з нашої групи не зупинявся. Впродовж усього шляху наш екскурсовод розповідав нам про історію села та гуцульські традиції. Особливо мене вразив спосіб приготування гуцульського сиру на полонині. Полонина здивувала своєю красою! Вона зачаровувала, хотілося прилягти на м’яку травичку, скуштувати гуцульського сиру, випити карпатського чаю. Я вперше потримала у руках трембіту і навіть змогла в неї подути.

Під час фольклорної експедиції ми відвідали багато музеїв, а саме: музей «Хата-гражда»; будинок, у якому жив та працював Іван Франко; музей «Тіні забутих предків», музей Романа Кумлика та музей гуцульської магії. Кожен із них справив неабияке враження і подарував незабутні емоції від побаченого і почутого. Ми змогли на власні очі побачити хату, в якій знімали фільм «Тіні забутих предків», відчути атмосферу тих часів і дізнатися багато нового. А в музеї гуцульської магії нам розповідали  про білу магію, сили природи і силу Господа, адже гуцули дуже побожні люди, в них майже у кожному дворі  є капличка. А ще в музеї магії ми тримали в руках «камінь щастя» і загадували бажання.

І на завершення нашої подорожі ми заїхали на водоспад у Шишори, де природа чарує красою, де народжуються мрії...  Незабутні прекраснi узгiр’я, що спускають рiзнокольоровi килими до шумливих рiк, спокiйні верховини, де бродять тiнi забутих предкiв...

Ми вдячні викладачам кафедри  теорії і методики української і світової літератури за організацію цікавої та пізнавальної подорожі мальовничими Карпатами, за дружню і приязну атмосферу під час експедиції. Сподіваємося, таких мандрівок під час навчання в університеті буде ще багато!

Староста групи УФ-11

Синичка Марія Михайлівна