Студенти-історики вшанували пам’ять про Валерія Марченка

Студенти-історики вшанували

пам’ять про Валерія Марченка

Студенти першого курсу історичного факультету ТНПУ імені Володимира Гнатюка взяли участь у вечорі пам’яті Валерія Марченка “Лист до матері з неволі”, який відбувся 14 вересня у Тернопільській обласній універсальній бібліотеці.

У заході взяли участь: Миколенко Михайло Архипович – політик, відмінник освіти України, Савка Орест Іванович – заслужений діяч мистецтв України, режисер, громадський діяч.

Запрошені гості цитували Валерія Марченка, відомого дисидента-правозахисника, літературознавця і перекладача, який писав сувору правду про бездуховність у радянському суспільстві 70 — 80-х pp., порушення національних і громадянських прав людини в СРСР, за що неодноразово був заарештований.

Зокрема ознайомлювали з книгою “Лист до матері з неволі”. Це посмертна збірка, де крім епістолярію, уміщені також неопубліковані праці. Від книги віє теплотою. В листах Валерія відчувається особлива міцність родинних зв’язків.

“Люба матусю!
Ти – мій безцінний скарб, світло, що розсіює гнітючу темноту, МАТЕРІЯ добра, яку викликаю в уяві зажди, коли мені сумно чи боляче. Відчувати твої страждання (а я відчуваю їх, навіть якби ти надсилала чистий папір) і бути неспроможним нічим зарадити – синівський тягар не з найлегших. Але я вірю в нашу тріумфальну зустріч. Тому в День народження бажаю витримки, здоров’я і незгасності Твого оптимізму! Син.”

(Цитата з книги Валерія Марченка “Лист до матері з неволі”)

Ніна Михайлівна була для нього першим читачем і критиком. З нею він ділився найпотаємнішим, своїми здобутками,  сумнівами, з нею радився. Мати Валерія Марченка живе у Києві, вона збирає і свято береже все, що пов’язане з пам’яттю про сина.

Подібні заходи відкривають нові сторінки української історії та формують новий погляд на відомі особистості та історичне минуле.

Першокурсник іфсторичнрого факультету
Мельничук Назар