Студенти та викладачі історичного факультету взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції “Часовий простір народних ремесел”(ФОТО)

Студенти та викладачі

історичного факультету

взяли участь

у Всеукраїнській

науково-практичній конференції

“Часовий простір народних ремесел”

18−19 вересня 2017 року науковці, етнографи, музеєзнавці краю відзначають 130 років від організації Крайової етнографічної виставки у Тернополі, котру можна назвати найбільшим популяризатором місцевого побуту та культури. Подібні виставки при сприянні Івана Франка в 1887 році  відбувалися у Коломиї та Львові. У Тернополі  виставка відбулася завдяки роботі Українського комітету, котрий очолював професор О. Барвінський.

Відповіді на ряд наукових викликів дали на всеукраїнські науково-практичні конференції “Часовий простір народних ремесел”, котра відбулася в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. Ініціатором проведення заходу виступив Тернопільський обласний краєзнавчий музей та Тернопільська обласна організація Національної спілки краєзнавців України.

У роботі всеукраїнської науково-практичної конференції взяли участь провідні музеєзнавці міста, Полтавщини, Чернігівщини, викладачі та студенти історичного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Тематика доповідей торкалася фондів музею, що містять основні компоненти національного одягу (борщівська сорочка), жіночих прикрас, рушників, витинанок, керамічних іграшок. Особливе місце посіла виставка національного побуту нашого краю.

Робота всеукраїнської науково-практичної конференції розпочалася із вступного слова директора Тернопільського обласного краєзнавчого музею, голови Тернопільської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Степана Костюка.

На пленарному засіданні були заслухані доповіді наукового співробітника відділу науково-просвітницької роботи Тернопільського обласного краєзнавчого музею Оксани Гулик (“Вишита сорочка як оберіг українського народу”), завідувача сектора відділу фондів Тернопільського обласного краєзнавчого музею Галини Завіші (“Борщівська сорочка у фондах Тернопільського обласного краєзнавчого музею”), старшого співробітника відділу фондів Тернопільського обласного краєзнавчого музею Ольги Ревуцької (“Язичницькі символи у вишитих рушниках першої половини ХХ століття”), молодшого наукового співробітника Національного заповідника “Замки Тернопілля” Наталія Ганусевич (“Оксана Куца – український художник текстилю, родом зі Збаража”) та ін.

Підбиваючи підсумки конференції, було зазначено важливість проведення такого роду заходів у межах музею та інших наукових та громадських установах міста, області.

Доцент кафедри нової і новітньої історії

та методики викладання історії

Костюк Л. В.