XVII Міжнародна ономастична конференція в ТНПУ ім.В.Гнатюка (ФОТО)

XVII Міжнародна ономастична конференція

в ТНПУ ім. В. Гнатюка

21-22 вересня кафедра загального мовознавства і слов’янських мов факультету філології і журналістики провела XVII Міжнародну ономастичну конференцію «Актуальні проблеми української та інослов’янської ономастики». Присвячена конференція була вісімдесятій річниці від Дня народження професора Дмитра Бучка – вченого-мовознавця та фахівця у галузі ономастики.

У конференції взяли участь багато науковців  з усієї України та з-за кордону.

Розпочалася конференція із пленарного засідання, яке відкрили вітальним словом проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва ТНПУ ім. В.Гнатюка проф.Буяк Богдан Богданович та декан факультету філології і журналістики ТНПУ ім.В.Гнатюка проф.Вільчинська Тетяна Пилипівна.

Продовжили засідання поважні гості конференції. Першим виступив доктор філологічних наук Василь Лучик з темою «Слов’янська ономастика: стан і перспективи розвитку». Він наголосив на значущості ролі ономастики у сучасному мовознавстві:  «В наш час в ономастиці з’являється все більше напрямів. Власних назв дедалі більше у засобах масової інформації, рекламі...».

Далі слово перейняли доктори філологічних наук Галина Лукаш з темою «Амплітуда семантичного розширення власних назв» та Григорій Аркушин – «Антропонімікон канадійських українців третьої хвилі імміграції» (за романом Уласа Самчука «На твердій землі»).

Старший науковий співробітник Інституту мовознавства ім. О.О.Потебні Оксана Михальчук виступила з доповіддю на тему «Проблеми законодавчого врегулювання онімного простору». Під час промови згадувала завжди привітного і доброго професора Дмитра Бучка: «Він був викладачем, якого всі любили».

Після завершення пленарного засідання усі гості продовжили роботу у п'яти секційних засіданнях: «Проблеми ономастичної термінології та класифікація власних назв», «Антропоніми в синхронії та діахронії», «Топоніми в синхронії та діахронії», «Новітні онімні групи та перспективи їх вивчення», «Фольклорна та літературна ономастика», «Проблеми еколінгвістики, соціолінгвістики та лінгвокультурології в ономастиці».

На наступний день за круглим столом відбулось підведення підсумків конференції, де виступили голови секцій із внесенням пропозицій щодо перспектив розвитку української та інослов’янської ономастики. Окрім того, було проведено виїзне засідання Української ономастичної комісії, яке очолив старший науковий співробітник Інституту української мови НАН України Святослав Вербич.

Конференція, насичена науковою інформацією та новими  ідеями й контактами, завершилася краєзнавчою поїздкою учасників у Збаразький замок.

Быльше фото можна переглянути в альбомі.

Олена Чайківська
студентка групи ЖУР – 2