Студент факультету мистецтв ТНПУ ім.В.Гнатюка про участь у першому бандурному фестивалі «BandurFes» у Львові (ФОТО)

Студент факультету мистецтв ТНПУ ім.В.Гнатюка

про участь у першому бандурному фестивалі

«BandurFes» у Львові

У Львові в перші дні осені пройшов перший бандурний фестиваль, «BandurFest». Через велику кількість бажаючих виступити, фестиваль відбувався цілих п’ять  днів. Крім хвалебних коментарів, хочу поділитися своїми враженнями не лише як спостерігач, але й як учасник. Виступити, мені запропонувала Анастасія Войтюк (організатор), та й мій викладач Дмитро Губ’як підбадьорив.

6-го вересня перед відкриттям фестивалю відбувся pre-party lviv bandur fest, на платформі сучасного мистецтва у Львові – Fredra 61 – де відомі діджеї виконували музику разом з бандуристами.

Першого дня (07.09.17) Анастасія Войтюк провела майстер клас гри на бандурі у стилях: рок, джаз, кантрі і т. п.

Другого дня (08.09.17), відбувся круглий стіл на тему  «Сучасні шляхи розвитку бандури», для бандуристів і всіх бажаючих.

Після нього всі учасники поїхали на майстер-клас Івана Ткаленка. Де він провів лекцію про чистоту ігри, та техніки приглушення струн. Цього ж дня,  Марічка Кошелінська випускниця ЛДМУ, учасник гуртів «Замкова Тінь» і  «Три кроки в ніч», провела інтерактивний майстер клас для дітей та розповіла казку про бандуру. Ввечері, відбувся концерт у філармонії, у якому взяли участь гурти: «Барви Львова», «ЮмаВіта»,  «Дзвіночок», «Галичанка», «8++» та інші.

У неділю, 10-го вересня, зранку по Львову курсував трамвай ✓8, у якому для людей грали бандуристи. Я також там грав. Кожному гурту чи музиканту було дозволено грати до 1 години часу. Радісних слухачів було не менше ніж журналістів. Тому цей трамвай був часом і переповнений людом.

З 18:00 до 20:00 пройшов масштабний концерт у кінотеатрі ім. Довженка. На ньому виступили гурти: «Чарівні струни», «Три кроки в ніч», «Троє зілля», «DGP-pro», «Krut», а також відбулися ще два концерти у центрі Львова. Виступали джазові гурти «Crossed Parallels» та «KoloYolo».

Студент групи ММ-21 факультету мистецтв,
учасник фестивалю «BandurFes»