Історики ТНПУ ім.В.Гнатюка   мандрують рідним краєм (ФОТО)

Історики ТНПУ ім.В.Гнатюка

мандрують рідним краєм

Справжній історик повинен побачити максимальну кількість пам’яток нашої історії своїми очима

Продовжується цикл подорожей, організованих для студентів історичного факультету ТНПУ. Цього разу маршрут проліг через унікальну пам’ятку нашої культури – печеру «Вертеба». Саме в ній в 2004 р. був створений перший в Україні музей трипільської культури. Починаючи з 1991 печеру та прилеглі до неї території в радіусі 30-40 км комплексно обстежує археологічна експедиція Борщівського краєзнавчого музею під керівництвом Михайла Сохацького.

За кількістю та науковою вартістю знахідок Вертеба не має собі рівних на Поділлі, тому її назвали «Наддністрянськими Помпеями». Знайдені у Вертебі археологічні матеріали зберігаються у музеях Борщева, Варшави, Відня, Кракова, Львова, Тернополя.

Більше того, у печері зроблено ряд реконструкцій, що відтворюють життя та побут давніх трипільців. А ще тут законсервовані цілі розкопи, в яких майбутні історики могли побачити горщики та знаряддя праці, яким від 5 до 7 тисяч років.

А ще студенти-історики відвідали Борщівський краєзнавчий музей, в якому експонуються унікальні колекції артефактів починаючи від середнього палеоліту.

Завершенням екскурсії була поїздка в Теребовлянську фортецю. Неповторний колорит середньовічного замку, спільні фотографії серед кам’яних башт старовинної фортеці – все це довго-довго буде приємною згадкою. Принаймні до наступної подорожі/

Доцент кафедри стародавньої та середньовічної історії
Кіцак В.М.,

доцент кафедри історії України