На факультеті іноземних мов ТНПУ ім.В.Гнатюка буде реалізовано новий проект! (ФОТО)

На факультеті іноземних мов

ТНПУ ім. В. Гнатюка

буде реалізовано новий проект!

Беручи до уваги потребу оновлення змісту та підходів до мовної та методичної підготовки майбутнього вчителя іноземних мов у вищих навчальних закладах країни, МОН України та Британська Рада в Україні започаткували проект «Шкільний вчитель нового покоління» у квітні 2013 року.

Метою проекту є створення та впровадження нової програми підготовки вчителів англійської мови у педагогічних вищих навчальних закладах України.

Наказом Міністерства освіти і науки України № 871 від 12.08.2015 « Про проведення педагогічного експерименту щодо методичної підготовки майбутніх вчителів англійської мови» була затверджена Програма педагогічного експерименту.

12 жовтня 2017 року на зустрічі з міністром освіти і науки України Лілією Гриневич, представниками Міністерства, директором Британської Ради Саймон Вільямс, менеджерами освітніх проектів з англійської мови та представниками 16 вищих навчальних закладів України, обговорювались перші результати пілотування програми «Шкільний вчитель нового покоління».

Делегацію нашого університету представляли проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва Буяк Б.Б., декан факультету іноземних мов Кебало М.С. та викладачі кафедри практики англійської мови та методики її викладання Бабій Л.Б. та Нацюк М.Б.

У проекті вже беруть участь 10 вищих навчальних закладів України, які розробили навчальні плани відповідно до потреб експериментальної програми. З наступного року до проекту планують долучитися ще 6 вишів, серед яких і Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка.

Вступ до проекту дасть можливість нашому університету залишатися конкурентоспроможним у освітньому просторі, змінити традиційні підходи до професійної підготовки майбутніх вчителів, готувати майбутніх вчителів, здатних працювати в умовах Нової української школи, ефективно реагувати на виклики і вимоги часу. Чільне місце у цьому проекті надається практичній складовій у форматі педагогічної практики протягом усіх трьох років навчання. Характерною особливістю проекту є те, що збільшується в обсягу вивчення методики. Навчання методики відбувається англійською мовою, що сприяє формуванню іншомовної комунікативної компетентності майбутніх вчителів.

Детальніше про проект див.
www.britishcouncil.org.ua

Доцент кафедри практики англійської мови
та методики її викладання
Бабій Л.Б.