На факультеті мистецтв відбувся мистецький вечір  «Величний образ Соломії» (ФОТО)

На факультеті мистецтв відбувся

мистецький вечір

«Величний образ Соломії»

Аплодував їй гаряче Париж

І вишукана публіка Мілана, —

Весь світ зачарувала Батерфляй

І добра, щира Пушкінська Тетяна

Вона – і Галька, дівчина проста,

І жертва зла неправедних законів,

Вона — Кармен, як іскра запальна,

І ніжна та прекрасна Дездемона.

Під небом італійським голубим,

В містах Іспанії, у Франції, в Оттаві

Піснями прославляла рідний край –

Їх відгомін котився по Дністрі й Боржаві.

Н. Очеретовська

У середу, 18 жовтня на факультеті мистецтв відбулася важлива подія – мистецький вечір пам’яті видатної оперної співачки, що родом з Тернопільщини – Соломії Крушельницької «Величний образ Соломії». У концерті взяли участь студенти груп ММ-22 та ММ-41. Мистецькі керівники заходу канд. пед. наук., доцент кафедри музикознавства та методики музичного мистецтва – Ороновсьеа Лариса Дмитрівна, куратори груп – Іздепська-Нрвіцька Марія Іванівна та канд. пед. наук., Довгань Оксана Зіновіївна.

Розпочався вечір піснею «Музика і час» у виконанні дуету студентів у складі Оксани Мудрої та Оксани Кручової. Прозвучала пісня А.Кос-Анатольського «Ой коли б я сокіл» у виконанні Володимира Витрикуша. Продемонструвала свою вокальну майстерність Уляна Шерстій, яка виконала Пісню Наталки з опери «Наталка Полтавка» М.Лисенка. Лунала музика Василя Барвінського «Листок з альбому» у виконанні Ігоря Мержиєвського. «Пісню про Байду» в обр. Верниковського виконав Олег Нищота. Лірично прозвучав вірш, що читав Іван Краєвський. Цікаво прозвучала «Староукраїнська пісня» Нестора Нижанківського, в перекладі для бандури і фортепіано.У виконанні Вікторії Козак і Вікторії Єрке. Дуже ліричною була «Мелодія» Мирослава Скорика, яку виконав ансамбль скрипалів. Найзворушливішим моментом був останній діалог у виконанні Уляни Шерстій та Ольги Гриців. На завершенні концерту лунала пісня з репертуару Соломії Крушельницької «Родимий краю» яку співали і глядачі концерту. Протягом вечора ведучі поступово ознайомлювали глядачів з життєвим та творчим шляхом видатної співачки.

За життя Соломію Крушельницьку визнали найвидатнішою співачкою світу. Серед її численних нагород та відзнак, зокрема, звання «Вагнерівська примадонна» XX століття. Співати з нею на одній сцені вважали за честь Енріко Карузо, Тітта Руффо, Федір Шаляпін. Італійський композитор Джакомо Пуччіні подарував співачці свій портрет з написом «Найпрекраснішій і найчарівнішій Баттерфляй». Успіхи Крушельницької на оперних сценах світу були успіхами і визнанням української музики й мистецтва.

В сучасній українській традиції входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України.

Більше фото можна переглянути в альбомі

Cтуденти групи ММ-21

Роксолана Лазарчук та Христина Дубас