Ансамбль бандуристів ТНПУ імені Володимира Гнатюка на «SECOND WORLD MUSIC WEEK» в Китаї (ФОТО)

Ансамбль бандуристів

ТНПУ імені Володимира Гнатюка

побували на

«SECOND WORLD MUSIC WEEK»

в Китаї

З 3 по 12 жовтня 2017 року ансамбль бандуристів факультету Мистецтв ТНПУ ім. Володимира Гнатюка, під керівництвом заслуженого артиста України, доцента кафедри музикознавства та методики музичного мистецтва Губ’яка Дмитра Васильовича, взяв участь у Міжнародному фестивалі «SECOND WORLD MUSIC WEEK», що відбувся у Китайській Народній Республіці.

В першу чергу хочеться наголосити, що поїздка в Китай та наша участь у «SECOND WORLD MUSIC WEEK» стала можливою лише завдяки неодноразовій участі колективу у концертах та фестивалях, які проходили у Франції, Польщі, на острові Тайвань, тому висловлюємо глибоку вдячність керівництву кафедри, факультету та університету, а саме Водяному Б.О., Стельмащуку З.М., Терещуку Г.В., Буяку Б.Б., та ректору університету – професору Кравцю В.П. за їхню підтримку та сприяння!

Після довгої дороги, яка тривала майже дві доби, наше невеличке концертне турне розпочалось із міста Шень-Жень – «силіконової долини» Китаю. Населення міста складає близько 12 мільйонів жителів, з яких переважна більшість – молодь. Як виявилось згодом, всього лише 30 років тому на місці цього мегаполісу було малесеньке село з дерев’яними будиночками.

Наше перебування у Китаї співпало із другим за значенням національним святом китайського народу – «Святом місяця», з нагоди якого вся країна відпочивала цілий тиждень. В дарунок місцевій публіці ми виконали чудову та загальноулюблену в Китаї пісню, присвячену місяцю, «Moon represents my heart». Соло виконала магістрантка факультету мистецтв, лауреат Всеукраїнського конкурсу – Христина Білик. Пісня прозвучала китайською мовою, тож публіка не шкодувала долонь для овацій!

Крім концерту у театрі, наш колектив виступав також на невеликих концертних майданчиках фестивалю. Метою таких коротеньких виступів було ознайомлення широкого загалу з музикою із різних куточків світу – Мексики, США, Франції, Монголії, України.

Наступне місто, куди ми прибули – Фо-Шан. Тут ми  виступали у місцевому театрі. Велика, оснащена світловими ефектами сцена,  високопрофесійна звукова апаратура, переповнений зал глядачів – все це додавало нам натхнення.

Після концерту нам випала нагода познайомитися з оперним співаком – Лі  Юань Веєм. Наше знайомство завершилося спільною трапезою, під час якої,  ми співали разом китайських та українських пісень.

Наші поїздки ніколи не обходяться без знайомства з історією та культурою країни, в якій ми перебуваємо. Не став винятком і цей вояж. У місті Фо-Шан ми відвідали буддистський храмовий комплекс, де практикують Кунг-фу. Ми побачили місця, де тренувалися такі відомі представники цього стилю східних єдиноборств як Брюс Лі та Джекі Чан.

У місті Лонгчан ми побували у місцевому музеї порцеляни, де познайомилися із традицією виготовлення китайської порцеляни, а також побачили порцелянові вироби починаючи приблизно з 500 р. до н.е. і аж до сучасності.

Наш ансамбль дуже молодий, але креативний та енергійний, а тому має вагомі здобутки. Колектив неодноразовий лауреат Всеукраїнських та міжнародних конкурсів, учасник міжнародних фестивалів, частий гість телепередач на ТТБ. Вже записаний та чекає на видання у Франції наш другий CD-диск, а також DVD-диск із 10-ма відео-кліпами.

Ми дуже щасливі можливості представляти культуру нашого краю та наш університет в Україні та закордоном! Сподіваємось, що попереду у нас ще багато цікавих та захоплюючих подорожей з нашим чудовим інструментом – БАНДУРОЮ!

Керівник ансамблю,

заслужений артист України,
Дмитро Губ’як

Більше фото можна переглянути в альбомі