Підтримаємо проекти молодих вчених  ТНПУ ім.В.Гнатюка!

Підтримаємо проекти молодих вчених
ТНПУ ім.В.Гнатюка!

Викладачі, працівкикі та студенти ТНПУ ім.В.Гнатюка мають активну життєву позицію. Вони створюють і втілюють цікаві і корисні проекти різного рівня. Ми вже писали про Проект екологічного очищення Тернопільського ставу, розроблений молодими вченими хіміко-біологічного факультету.

Про іншу цікаву ідею - відновлення історичного тролейбусу - розповідає співавтор проекту, кандидат географічних наук, викладач кафедри географії України і туризму Іван Рудакевич:

Кілька років тому в Тернополі з моєю участю сформувалася ініціативна група людей, яка хоче відновити історичний тролейбус. Його можна буде використовувати для перевезень туристів, урочистих заходів і поїздок містом у святкові дні. Такі ретро-тролейбуси часто викликають зацікавлення в іноземних туристів, які приїжджаючи до Тернополя. Проект зареєстрований для участі в міському конкурсі, якщо він переможе, то отримає фінансування з громадського бюджету. Приємно, що нас підтримав соціальний проект «Тролейбус щастя», який здійснюється спільними зусиллями ТНПУ і КП «Тернопільелектротранс». Метою нашого проекту є реставрація історичного тролейбуса «Skoda-9Tr» у Тернополі для його використання з туристичною метою і в урочистих заходах, а також як місцевої технічної атракції. В багатьох містах України і країн ЄС з діючими системами електротранспорту збережені та використовуються для урочистих і туристичних потреб історичні тролейбуси чи трамваї. У Тернополі залишилося ще три раритетні тролейбуси моделі  «Skoda-9Tr», які найближчим часом будуть виведені з експлуатації. Завданням цього проекту є реставрація такого тролейбуса з подальшим його використанням з туристичною та атракційною метою.  У салоні машини буде обладнана експозиція з історії розвитку тролейбусного руху та громадського транспорту в Тернополі.

Більше дізнатися про проект можна тут, а проголосувати за цей проект (№ 42) можна з допомогою системи «Приват-24» або в Центрі надання адміністративних послуг (з паспортом) за адресою: Тернопіль, вул. Князя Острозького, 6.

Актуальний стан тролейбуса № 080 (1982 р.в.)

Так має виглядати реставрований тролейбус ззовні

Салон відновленого тролейбуса

Історичний тролейбус “Зиу-5” у Вінниці

Відновлений місцевими активістами історичний трамвай “Gotha” у  Львові