Факультету мистецтв ТНПУ ім.В.Гнатюка  виповнилося 24 роки (ФОТО)

Факультету мистецтв ТНПУ ім.В.Гнатюка

виповнилося 24 роки

26 жовтня факультет мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка святкував своє 24-річчя. З цієї нагоди в актовій залі головного корпусу нашої Альма-матер відбувся святковий концерт.

Розпочав концерт танцювальний ансамбль «Веснянка», який повернувся із VI Міжнародного конкурсу хореографічних колективів на якому виборов звання Лауреата Другої премії (художній керівник Щур Л.Б., концертмейстер – Назар Лещук). «Молитву» Тома Фетке виконав квартет у складі Тетяни Злонкевич, Назарія Кріля, Руслани Копоть та Володимира Халупи (художній керівник доцент Водяний Б.О.). Студентка магістратури спеціальності «Музичне мистецтво», Лауреат Всеукраїнських та Міжнародних пісенних фестивалів Людмила Матвіїв виконала українську народну пісню «Сховалось сонце під горою». Фантазію на тему «Взяв би я бандуру» продемонстрував студент групи ММ-22 Іван Катинський (клас доцента Водяного Б.О.). Надзвичайно емоційно прочитав вірш «Апологія лицарства» студент спеціальності «Театральне мистецтво» Роман Фестрига (викладач Марія Кирея). Дуже ліричним був виступ мішаного хору який виконав «Санктус», третю частину «Маленької джазової меси» Боба Чілкота (художній керівник Місько Г.С., концертмейстер Наталія Пронь).

Продемонстрували свою майстерність дует акордеоністів у складі Степана Буранича та Андрія Величка (художній керівник заслужений працівник культури України, доцент Баньковський А. М.), вони виконали композицію Євгена Дербенко «Раллі». Насолодитись звучанням бандури глядачі могли під час виступу ансамблю бандуристів у складі: Марії Кормило, Юлії Петрик, Христини Білик, Марії Водяної. (Керівник – заслужений артист України Дмитро Губ’як). У концертній програмі також прозвучав хоровий твір Володимира Шаїнського «Весела фуга» у виконанні жіночого хору (художній керівник Іздепська-Новіцька М.І., концертмейстер –Федик С.З.). «Вальс» Франца де Вечей виконав студент магістратури Назар Франків (клас викладача Михайлюк О.О., концертмейстер Тимчак Л.Й. ).

Ансамбль гітаристів у складі: Юрія Васильківа, Ігоря Федорчака, Артура Кісельова, Назара Сап’яка та Христини Савки виконав «Кубинський танець» Хосе Пернамбуко. (Керівник – заслужений працівник культури України Анатолій Баньковський). Уляна Шерстій виконала українську народну пісню в обробці Миколи Лисенка «Дощик» (клас викладача Овод Н.М., концертмейстер Ірина Музика). Неперевершеним виконанням вразив ансамбль скрипалів (керівник Довгань О.З.). Чи не найяскравішим виступом на концерті був виступ хорової капели (художній керівник Ороновський А.І.), яка виконала пісню «Старенький трамвай», солісти –  Назар Сап’як, Володимир Витрикуш, Василь Галабурда, Роман Коломієць.

У виконанні інструментального ансамблю «Музики» прозвучали «Гуцульська фантазія» в обробці Анатолія Баньковського, соліст – Микола Підколодний та  українська народна пісня в обробці М. Шамлі «Марієчка», солістка – Наталія Овод (керівник – заслужений працівник культури України Анатолій Баньковський). Олена Волович виконала пісню «Сумна я була» у супроводі інструментального ансамблю «Діксиленд» (керівник – Маркіян Плахцінський). Зворушливо прозвучала пісня «Материнська любов», яку виконав студент магістратури Ігор Казмірчук.

На завершення концерту прозвучали твори за участю естрадного оркестру факультету мистецтв (керівники – заслужений діяч мистецтв України Мирослав Кріль та Назар Лещук), а саме «Лібертанго» Астора Пяццолли та «Пісня про Тернопіль» музика Івана Виспінського, слова Василя Квасновського – у виконанні жіночого тріо у складі Оксани Мудрої, Христини Білик та Аліни Брикайло у супроводі зведеного хору та оркестру факультету мистецтв.

Студенти продемонстрували неабиякі таланти та майстерність, а глядачі мали можливість насолодитись професійними виступами художніх колективів і сольними номерами учасників концерту.

На завершення концерту з вітальним словом звернувся до всіх присутніх студентів та викладачів декан факультету мистецтв, кандидат педагогічних наук, доцент Зіновій Миколайович Стельмащук.

Студенти факультету мистецтв
Христина Дубас і Роксолана Лазарчук