Магістранти історичного факультету  ТНПУ ім.В.Гнатюка  захищали наукові роботи в Польщі

Магістранти історичного факультету

ТНПУ ім.В.Гнатюка

захищали наукові роботи в Польщі

Перші пішли!

25 жовтня 2017 року в місті Ченстохова (Республіка Польща) відбувся захист наукових робіт магістрантів історичного факультету ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Захист проходив на базі філологічно-історичного факультету Академії  імені Яна Длугоша в рамках пілотної програми співпраці, результатом якої передбачено отримання учасниками  дипломів  європейського зразка.

Захищались троє студентів 6-го курсу ТНПУ ім.В.Гнатюка – Юрій Петрик, Сергій Гуменний та Наталя Пістун. Роботи магістрантів оцінювала атестаційна комісія у складі: продекана філогогічно-історичного факультету Януша Спири, наукового керівника групи (Академія ім. Я. Длугоша) Юлії Джівокі, а також рецензентів: Катажини Хмілєвскої та Беати Урбановіч. Тематика робіт охопила актуальні проблеми україно-польських взаємин, основний аспект яких торкався спільних сторінок історичного розвитку двох держав. Зокрема, Юрій Петрик досліджував «Міжнародні стосунки Київської Русі та Галицько-Волинської держави із Польським королівством від початку ХІ ст. до 1340 р.», Сергій Гуменний працював над проблематикою «Нелегальні перетини радянсько-польського кордону в 1921–1939 рр.». Наталя Пістун студіювала релігійну тематику – «Почаївський монастир як центр релігійного, культурного та господарського життя на Волині в 1722–1831 рр.»).

За результатами захисту, роботи магістрантів оцінено на «відмінно». Відповідно до умов програми, магістрантам буде вручено дипломи Академії ім. Я. Длугоша європейського зразка.

За роботу над проектом та успішний захист керівництво Академії ім.Я.Длугоша висловило подяки декану філологічно-історичного факультету проф.Агнєшці Чайковскій, директору Інституту історії Академії ім.Я.Д
лугоша доц.Барбарі Ковальскій, проректору Тернопільського національного педагогічного університету ім.В.Гнатюка з наукової роботи та міжнародного співробітництва проф.Буяку Б.Б., куратору групи магістрантів та програми академічної мобільності історичного факультету ТНПУ ім. В.Гнатюка доц. Старці В. В. та декану історичного факультету ТНПУ ім.В.Гнатюка доц. Міську В.В.

Варто відзначити, що крім успішного захисту магістерських робіт в рамках програми академічної мобільності, студенти 4-го курсу історичного факультету протягом І семестру 2016/2017 н. р. проходили навчально-наукове стажування на базі філологічно-історичного факультету Академії ім.Я.Длугоша. В 2017/2018 н. р. частина учасників цього стажування виконує магістерські роботи в рамках програми подвійних дипломів.

Співробітництво між нашими навчальними закладами дозволяє підготувати якісно нове покоління істориків.

Запрошуємо до співпраці студентів, магістрантів та викладачів історичного факультету!

Кандидат історичних наук
доц.Володимир Старка,