Претендент на посаду ректора зустрівся з колективом хіміко-біологічного факультету

Претендент на посаду ректора

зустрівся з колективом

хіміко-біологічного факультету

31 жовтня відбулася зустріч колективу хіміко-біологічного факультету з претендентом на посаду ректора Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, доктором філософських наук, професором, проректором з наукової роботи та міжнародного співробітництва Богданом Богдановичем Буяком.

У своєму виступі Богдан Богданович зазначив, що хіміко-біологічний факультет є одним із провідних факультетів університету. Завдяки організації навчального процесу, науковій діяльності професорсько-викладацького складу університету та факультету зокрема, публікаціям у закордонних фахових виданнях, участі у наукових грантах та конкурсах, університет входить у трійку лідерів серед педагогічних вищих начальних закладів держави. А недавно на конкурсній основі Міністерством освіти України працівникам університету надано відкритий доступ до платформи Web of Science. Зважаючи на критерії конкурсу, це значне визнання заслуг колективу університету.

Кандидат у ректори наголосив на необхідності посилення міжнародної співпраці працівників факультету, зокрема створення програм академічних обмінів з європейськими вищими навчальними закладами, залучення іноземних студентів до навчання у ТНПУ тощо. Богдан Богданович запропонував також посилити роботу на факультеті стосовно ліцензування нових спеціальностей, що мають практичну спрямованість.

Запитань до кандидата у ректори було багато. Вони стосувалися організації навчального процесу та наукової діяльності. Зокрема, декан хіміко-біологічного факультету доктор біологічних наук, професор Дробик Н.М. наголосила на гострій проблемі для хіміко-біологічного факультету – необхідності покращення та оновлення експериментальної бази, що вкрай необхідно для проведення лабораторних занять і практик. Без реактивів та обладнання, належно організованої практичної діяльності складно підготувати спеціалістів – вчителя біології та хімії, біолога та хіміка, конкурентноспроможних на ринку праці. Завідувач кафедри загальної біології та методики навчання природничих дисциплін, доктор біологічних наук, професор Грубінко В.В. зазначив високу ефективність аспірантури на факультеті та підготовку висококваліфікованих кадрів, наголосивши при цьому на відсутність можливості їх працевлаштування. Питання завідувача кафедри ботаніки та зоології, доктора сільськогосподарських наук, професора Пиди С.В. стосувалося необхідності покращення роботи зоологічного музею, поповнення його фондів шляхом введення посади штатного працівника. Доктор біологічних наук, професор Курант В.З. поцікавився думкою Буяка Б.Б. щодо можливості зміни статусу університету з педагогічного на класичний. Завідувач кафедри хімії та методики її навчання поставив проблему необхідності покращення міжнародних зв’язків, у тому числі з країнами-членами СНД.

Богдан Богданович відповів на усі запитання та висловив своє бачення щодо вирішення поставлених проблем. Працівники та студенти хіміко-біологічного факультету щиро подякували Буяку Богдану Богдановичу за змістовну розмову, висловили свої підтримку його кандидатури на посаду ректора університету і побажали успіхів у виборах.

Голова профбюро хіміко-біологічного факультету,

к.б.н. доц. Гуменюк Г.Б.