Проект молодих вчених ТНПУ ім.В.Гнатюка  по збереженню окраси міста - Тернопільського ставу -   чекає на вашу підтримку!

Проект молодих вчених ТНПУ ім.В.Гнатюка
по збереженню окраси міста -
Тернопільського ставу -
чекає на вашу підтримку!

Як ми вже повідомляли,
на міський конкурс громадських проектів,
які отримають бюджетне фінансування,
від хіміко-біологічного факультету поданий

Наголошуємо, що водойма в центрі міста - не лише родзинка міста і улюблене місце відпочинку тернополян та гостей, а й важлива складова динамічного екологічного комплексу. І водне плесо не лише милує око, не лише впливає на мікроклімат міста, його флору, фауну, а й потерпає від негативних факторів урбанізації. Сьогодні Тернопільський став потребує вже не оздоровлення, а порятунку, і врятувати його - справа честі кожного з нас!

Ось що розповіла викладач кафедри загальної біології та методики навчання природничих дисциплін Оксана Боднар, автор Проекту «Екобіотехнологічне очищення водойм екосистеми Тернопільського ставу».

- На основі наукових розробок молодих вчених ТНПУ ім.В.Гнатюка, пропонується за допомогою методу альголізації ‒ процесу біотехнологічного розмноження та вселення у водойму оригінальних штамів водоростей і вищих видів рослин ‒ етапно інтродукувати організми-акумулятори біогенів, що призупинять «цвітіння води» та забезпечать її придатність для рекреаційного, комунально-побутового та рибогосподарського використання.

Мета проекту:

• забезпечення сталості рослинного складу (нижчих водоростевих та вищих угрупувань рослин) екосистеми «Тернопільський став», водойм парку «Топільче» та р. Серет в межах м. Тернопіль, підвищення її екологічної стійкості і біорізноманіття;

• покращення якості води екосистеми водосховища «Тернопільський став» за рахунок відновленого фітоценотичного балансу;

• розширення можливостей рекреаційного та господарського використання водних і біоресурсів водосховища «Тернопільський став» у відповідності з вимогами у екологічних нормативів України та Водної рамкової директиви ЄС 2000/6.

Проголосувати можна на сайті https://pb.rada.te.ua/projects/43, де обираєте "ПРОГОЛОСУВАТИ" за допомогою BankID (як правило, через Приват 24). Зазначаємо, що система не отримує доступу до банківського рахунку, лише ідентифікує як мешканця міста.

Станом на понеділок, 13.00 до закінчення голосування залишився 1 день і 10 годин.

Дякуємо за вашу свідомість та активну громадську позицію!