ТНПУ ім.В.Гнатюка отримав запрошення до участі  в проекті «Прогресивне управління університетом»

ТНПУ ім.В.Гнатюка отримав запрошення

до участі  в проекті

«Прогресивне управління університетом»

.

Проект спрямований на посилення можливостей працівників середнього менеджменту українських університетів.

У проекті візьме участь 25 українських університетів (15 місць передбачено для представників середнього менеджменту із регіональних університетів і 3 місця – представники університетів в екзилі).

Упродовж 2017 – 2018 років відбудуться три інтенсивні тижневі вишколи у м.Брно, які будуть присвячені актуальним темам вищої освіти: інтернаціоналізація університетів, внутрішня еволюція якості освіти вищих навчальних закладів і інклюзивна освіта.  У подальшому теми будуть специфіковані відповідно до потреб української сторони.

Перший майстер-клас по темі «Інтернаціоналізація освіти» відбудеться у період 26 листопада 2017 – 2 грудня 2017 р.

ТНПУ ім.В.Гнатюка давно і тісно співпрацює з Американськими радами і Проектом академічної доброчесності. У вересні минулого року в університеті ще рік тому з успіхом презентували монографію «Академічна чесність як основа сталого розвитку університету». Це була чи не перша спроба в Україні зробити аналіз світового досвіду організації життя вищої школи відповідно до високих моральних стандартів.

Постановою вченої ради ТНПУ ім.В.Гнатюка від 27 вересня 2016 р. затверджено Кодекс честі університетущо встановлює загальні, обов’язкові для дотримання моральні принципи та правила етичної поведінки осіб, які працюють і навчаються в університеті. Також було затверджено Положення про запобігання і виявлення плагіату та інших видів академічної нечесності у навчально-методичній та науково-дослідній роботі працівників університету та здобувачів вищої освіти ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Тема академічної доброчесності як ніколи сьогодні на часі. Так, в жовтні 2017 р. в Міністерстві освіти і науки України виступили з пропозицією про створення нових механізмів контролю за дотриманням академічної доброчесності у вишах: рекомендують розробити нормативно-правову базу (кодекси, положення, правила, пам'ятки тощо),  для реалізації контролю за дотриманням академічних норм; також у МОН вважають необхідним створення профільних структурних підрозділів для контролю за дотриманням академічної доброчесності (групи сприяння академічній чесноті, комісії з питань етики та академічної чесноти тощо).

Згідно із новим законом «Про освіту» запроваджено і формалізовано єдині для всіх рівнів освіти види порушень академічної доброчесності (академічний плагіат, самоплагіат, фабрикація, фальсифікація, списування, обман, хабарництво, необ'єктивне оцінювання).

Довідково

Американські Ради з міжнародної освіти виникли у США в 1974 році з метою сприяння навчанню та мовним дослідженням, а також розвитоку співробітництва між вченими і викладачами.  У 1987 році радою директорів
 ACTR було створено організацію Американська Рада зі співпраці в області освіти і вивчення мов" (American Council for Collaboration in Education and Language Study, ACCELS), яка незабаром стала лідером у проведенні програм, що фінансуються урядом США. 1998 року організація отримала нову назву - Американські Ради з міжнародної освіти: ACTR/ACCELS.

В Україні Американські Ради з міжнародної освіти: ACTR/ACCELS зареєстровані з 2000 року.

ACTR/ACCELS проводять в Україні конкурсні програми, організовують конференції та семінари забезпечують роботу Консультаційного центру з освіти в США та проведення стандартизованих тестів, розвивають зв'язки з навчальними закладами регіону.