ЗМІ про нас. У тернопільському вузі визначилися, чи буде Богдан Буяк новим ректором

ЗМІ про нас
 У тернопільському вузі визначилися,

чи буде Богдан Буяк новим ректором

8 листопада у ТНПУ ім. В. Гнатюка шляхом таємного голосування колектив університету віддав більшу кількість голосів «за» те, щоб діючий проректор з наукової роботи Буяк Богдан Богданович очолив вуз.

У головному корпусі  університету на виборчій дільниці (фойє біля актової зали) 649 виборців могли проголосувати за єдиного кандидата з 9:00 до 15:00. Право голосувати отримали: всі штатні наукові, науково-педагогічні, педагогічні працівники (487 осіб); виборні представники з числа штатних працівників, які не є науковими, науково-педагогічними та педагогічними працівниками (64 особи); виборні представники з числа студентів (98 осіб).

— О 15:00 виборча комісія ТНПУ ім.В.Гнатюка припиняє видавати виборчі бюлетені, зсуває столи та починає підраховувати голоси. Спочатку члени комісії відділять невидані бюлетені, погасять їх, після чого висипають бюлетені із скриньок на стіл та починають рахувати – скільки проголосували «за», скільки «проти», а скільки бюлетенів є недійсними. Адже не виключаємо, що хтось не зробив відмітки, чи навпаки – поставив дві. Наступна дія – члени виборчої комісії складають протокол в двох екземплярах, їх віддають нам в  оргкомітет і ми проводимо уже своє засідання. На ньому ми маємо вирішити, чи відбулися вибори. Для того, щоб вибори вважались дійсними, треба щоб у них взяли участь більше 50%, — розповів голова оргкомітету з виборів ректора Анатолій Григорук.

Пан Анатолій зауважив, що на затвердження кандидатури переможця у МОН, відповідно до закону, є місяць. Поки кандидатуру  там не затвердять, закладом керуватиме чинний ректор – Володимир Кравець. Поки офіційно не з’явиться новий ректор, пан  Володимир  керуватиме закладом у статусі в.о.

— Сьогоднішні вибори нового ректора в ТНПУ відбулися відповідно до Закону України «Про вищу освіту», методичних рекомендацій щодо особливостей виборчої системи, порядку обрання керівника ВНЗ та «Положення про порядок проведення виборів ректора». До виборчої комісії увійшло 15 членів, які обиралися від різних факультетів. Єдиним претендентом на посаду ректора ТНПУ був діючий проректор з наукової роботи Буяк Богдан Богданович. Кожен із 649-ти виборців на бюлетені між проголосувати «за», «проти» цього ректора чи утриматися від голосування. За підсумками підрахунку голосів, більшість виборців проголосувало за Богдана Буяка, який замістить Володимира Кравця на керівній посаді— поділився голова виборчої дільниці Андрій Киданюк.

Андрій Володимирович додав, що перший примірник протоколу виборчої комісії з виборів буде відправлено в МОН, а другий примірник буде розміщено перед входом до університету.

ternopoliany.te.ua