Факультет філології і журналістики   щиро вітає усіх   із Днем української писемності та мови!

9 листопада –
День української писемності та  мови

Факультет філології і журналістики

щиро вітає усіх

із Днем української писемності та мови!

Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Державною мовою в Україні є українська мова. Без мови, без культури немає народу. Мова функціонує і розвивається тільки в людському суспільстві. Це найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.

Уже доброю традицією на  факультеті філології і журналістики стало проведення І етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, який передбачає перевірку знань, умінь і навичок студентів з української мови, виявлення творчих здібностей, рівня грамотності, уміння мислити тощо.

У Конкурсі взяли участь студенти ІІ, ІІІ і IV курсів факультету. Учасникам було запропоновано написати твір-роздум «Вічна парадигма історії: за свободу борються одні, а до влади приходять інші. І тоді настає лукава, найпідступніша форма несвободи, одягнута в національну символіку, зацитькала національним пафосом, вдекорована атрибутами демократії» (Ліна Костенко), виконати завдання з фразеології, морфології, орфографії, стилістики та інших розділів мовознавчої науки. Конкурс проводили викладачі кафедри загального мовознавства і слов’янських мов – канд. філол. наук, доц. Бабій Ірина Михайлівна та канд. філол. наук, доц. Свистун Ніна Олександрівна. З вітальним словом виступила декан факультету філології і журналістики, доктор філол. наук, професор Вільчинська Тетяна Пилипівна.

У результаті проведення Конкурсу визначено переможців:

І місце  – Полиняк Марія (група УФ-21).

ІІ місце – Нестерович Юліана (група УФ-21).

ІІІ місце поділили  Федчишин Тетяна (група УФ-41) та Гончарук Іванна (група УФ-31).