В ТНПУ ім.В.Гнатюка провели Міжнародну наукову конференцію «Богдан Лепкий у полікультурному дискурсі Європи та Америки» (ФОТО)

В ТНПУ ім.В.Гнатюка провели

Міжнародну наукову конференцію

«Богдан Лепкий у полікультурному дискурсі

Європи та Америки»

До 145-ї річниці від дня народження Богдана Лепкого  2-3 листопада відбулася міжнародна наукова конференція «Богдан Лепкий у полікультурному дискурсі Європи та Америки» Міжнародна наукова конференція організована кафедрою теорії і методики української та світової літератури.

Участь у конференції взяли знані науковці з провідних університетів і освітніх закладів Тернополя, Києва, Львова, Івано-Франківська, Чернівців, Дрогобича, Ужгорода, Житомира, Хмельницького, Кривого Рогу, Чернігова, Ірпеня, Бережан, Чорткова, Кременця. Заявки на участь у конференції також надіслали літературознавці з Канади, США, Польщі, Ізраїлю.

У науковій дискусії брав участь родич родини Лепких – голова обласного літературно-просвітницького Товариства імені Богдана Лепкого Богдан Кусень та Ухман Ірина Василівна – директор обласного комунального музею Богдана Лепкого в м.Бережани.

З вітальним словом від імені адміністрації університету звернувся Буяк доктор філософських наук, професор Богдан Богданович. Також учасників привітали Кашицький Володимир Володимирович – начальник відділу міжнародного співробітництва і туризму Тернопільської міської ради; Вільчинська Тетяна Пилипівна – доктор філологічних наук, професор, декан факультету філології і журналістики Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Вражає різноманітність проблематики доповідей:

«Літературознавчий дискурс Б. Лепкого» (Гнатюк Михайло Іванович, д.ф.н., проф.  Львівського національного університету імені Івана Франка),

«Творчість Богдана Лепкого в оцінках та інтерпретації німецької критики 20-40-х рр. ХХ ст.» (Зимомря Микола Іванович, д.ф.н., проф. Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка),

«Самобутність «олітературнення» фольклорно-міфологічної стихії в ліриці та ліро-епосі Богдана Лепкого» (Погребенник Володимир Федорович, д.ф.н., проф. національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова),

«Мала проза Богдана Лепкого» (Ткачук Микола Платонович, д.ф.н., проф. Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка),

«Епістолярний образ Богдана Лепкого» (Даниліна Олена Володимирівна, к.ф.н., доц. коледжу Київського інституту інтелектуальної власності та права) та ін.

На другий день робота продовжилася на батьківщині Б.Лепкого: у Бережанах, в селі Жукові. Відвідали учасники конференції і Зарваницю.

З відгуків наших гостей

Людмила Зіневич, доцент Чернігівського національного технологічного університету:

«Хтось дуже мудрий придумав наукові конференції). Це чудова можливість не тільки дізнатися багато нового (яке це щастя бути серед правдивих науковців!), запліднитися новими ідеями, висловити свої думки. Я їх люблю ще й за теплі зустрічі із друзями, за відкриття світочів, за нові книги і подорожі. Після міжнародної конференції «Богдан Лепкий у полікультурному дискурсі Європи та Америки» залишилися якнайкращі спогади про гостинність тернопільських колег, про музей у Бережанах , про чарівні краєвиди с. Жуків, про виконання канкану на жіночій та чоловічій дримбі професором Зимомрею М.І., про неповторне виконання стрілецьких пісень професором Гнатюком М.І., про вечірній шпацер із відвідуванням найпопулярнішої і найбільшої кав'ярні «Файне місто» та ін. маленькі сюрпризи »;

Олена Даниліна, доцент коледжу Київського інституту інтелектуальної власності та права:

«Обожнюю свою роботу за можливість подорожувати й знайомитись із новими людьми і містами. Цього разу науковий туризм привів мене на гостинну Тернопільщину - на Міжнародну конференцію, присвячену 145-річниці від дня народження Богдана Лепкого. Щиро дякую організаторам - кафедрі історії української літератури ТПНУ за продуману до дрібниць програму, за нові відкриття й осяяння!»

Завідувач кафедри теорії і методики
української та світової літератури,
проф. Ткачук М.П.