Другокурсники спеціальності «Соціальна робота» факультету педагогіки і психології ТНПУ ім.В.Гнатюка поділилися враженнями від практики (ФОТО) (ВІДЕО)

Другокурсники спеціальності «Соціальна робота»

факультету педагогіки і психології

ТНПУ ім.В.Гнатюка

поділилися враженнями від практики

Соціальна робота – невід’ємна складова суспільства, вона є безумовно важливою ланкою надання допомоги людям, що опинились у складних життєвих обставинах. Разом з іншими галузями соціальна робота вирішує безліч питань, що стосуються життєдіяльності суспільства, його груп та окремих осіб. Але існує проблема інформованості людей. Значна їх кількість не знає всієї специфіки діяльності соціальних служб. Існує потреба інтенсивного розвитку соціальної роботи задля того, щоб покращити умови і спосіб життя всіх тих, хто не може це зробити власноруч.

На сьогоднішній день ми, студенти другого курсу спеціальності «Соціальна робота» факультету педагогіки і психології Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, можемо розповісти про цю діяльність багато. Усвідомлюємо весь механізм роботи після проходження навчальної практики у Тернопільському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також у Тернопільському міському жіночому клубі «Відродження нації». Завдяки канд. пед. наук, викладачу Олійник Галині Михайлівні, нашому керівнику практики, ми мали змогу детально ознайомитись із діяльністю даних організації, дістати відповіді на запитання, що стосувались соціальної допомоги, соціального захисту, соціальної профілактики, соціальної реабілітації та ін. Ми застосували на практиці вже отримані теоретичні знання. У центрі соціальних служб для сім’ї дітей та молоді всі збагатилися важливим досвідом і дізналися про реальні проблеми сімей, що підлягають соціальному супроводу. Надзвичайно цікаво було шукати альтернативні шляхи вирішення різноманітних соціальних труднощів запропонованих спеціалістом служби, обговорювати кожен варіант виходу з проблемної ситуації, дискутувати щодо пошуку правильного рішення, вислуховувати поради соціальних працівників. Проходячи навчальну практику в Тернопільському міському жіночому клубі "Відродження Нації", зрозуміли, що соціальна робота – це  високопрофесійна діяльність, яка вимагає від тих, хто її виконує, володіння професійними методами роботи з людиною та впливу на суспільні процеси та пропонує усвідомити всю відповідальність та важкість роботи.

Побувавши учасниками всесвітньої акції «Walk for freedom», змогли інформувати людей про існування проблеми торгівлі людьми та застерегли їх від небезпеки потрапляння в рабство.

Загалом, проходження практики є дуже важливим елементом навчання. Адже вона допомагає краще зрозуміти те, що ти вивчаєш теоретично. Навчальна практика розвинула у нас нові вміння роботи з різними категоріями населення та закріпила вже наявні знання.

Корисним є і те, що вона дала змогу всім нам побачити все, з чим ми працюватимемо й надалі, тобто кожен міг визначитись для себе, чи готовий він продовжувати навчатись за даною спеціальністю, чи ця професія не відповідає його намірам. Кожен зробив для себе певний висновок щодо свого майбутнього, адже не факт, що, хто обирав для себе дану спеціальність, повністю уявляв, з чим саме йому доведеться працювати. Можна сказати, що навчальна практика була корисною не тільки зі сторони поповнення практичного досвіду, а й зі сторони усвідомленого вибору майбутньої професії.

Студенти групи СР–21

факультету педагогіки та психології