Про розвиток української суспільної географії у міжвоєнний період йшлося на студентській конференції, що організував географічний факультет (ФОТО)

Про розвиток української суспільної географії

у міжвоєнний період

йшлося на студентській конференції,

що організував географічний факультет

9 листопада на географічному факультеті відбулася студентська конференція на тему: «Розвиток української суспільної географії у міжвоєнний період (1920-1941 рр.)». Вона була присвячена 140-річчю з дня народження та 80-річчю з дня загибелі засновника української суспільної географії академіка Степана Рудницького (3.12.1877 – 3.11.1937).

Куратором цього заходу стали доцент кафедри географії та методики її навчання Михайло Васильович Потокій і провідні бібліотекарі наукової бібліотеки Ольга Іванівна Шанайда та Ольга Василівна Кирлан. У вітальному слові до учасників конференції її куратор М. В. Потокій наголосив на винятковій заслузі академіка Степана Рудницького у становленні й розвитку української суспільної географії у 1920-30-х роках, формуванні в її складі модерної української географії антропогеографічного напряму, військової та політичної географії, у заснуванні й роботі Українського науково-дослідного інституту географії та картографії (Харків, 1927-34 рр.), поширенні географічних знань про Україну в Європі та світі.

Працівники наукової бібліотеки представили розгорнуту виставку бібліотечних фондів із працями видатних українських економіко-географів (С.Рудницький, К.Воблий, М.Шраг), журнальні статті із біографічними даними про цих та інших географів (К.Дубняк, М.Волобуєв, Ф.Матвієнко-Гарнага, М.Птуха), хрестоматійні матеріали, матеріали наукових конференцій, присвячених життю і діяльності українських географів.

Учасники конференції – магістранти-географи першого року навчання – висвітлили наступні питання:

– особливості розвитку української суспільної географії в міжвоєнний період. Формування головних напрямів української суспільної географії у міжвоєнний період (Мар’яна Базан і Тетяна Карач);

– Степан Рудницький і Костянтин Воблий – засновники української суспільної географії (Оксана Савка і Назар Жмелюк);

– роль Українського науково-дослідного інституту географії та картографії у становленні суспільно-географічного напряму української географії (Роксолана Кав’як й Іванна Кульченко);

– вклад Федора Трофимовича Матвієнка-Гарнаги у розвиток теоретичних основ української економічної географії (Анастасія Федючок і Мар’яна Куриляк);

– Михайло Васильович Птуха як теоретик статистики населення, демограф, економіст, організатор науки (Мар’яна Панькевич і Катерина Шатайло);

– Кость (Костянтин) Володимирович Дубняк як краєзнавець, економіко-географ, методист, організатор географічної науки (Вікторія Сорока і Вікторія Винарчук);

– Михайло Симонович Волобуєв і Микола Ілліч Шраг як економіко-географи та економісти (Тетяна Літковець й Олена Шпалярчук).

В обговоренні доповідей взяли участь декан факультету А.В.Кузишин, магістранти Н.Жмелюк, Т.Карач. Виступаючі відмітили високу патріотичну спрямованість проведеного заходу, висловили сподівання, що в такий спосіб студенти факультету змогли осягнути значення праць С.Рудницького та інших провідних національно свідомих географів того часу для розвитку географії в Україні.

Доцент кафедри географії та методики її навчання
М.В.Потокій

Фото: