Осмислюючи шлях, тривалістю 100 років

28–30 листопада 2017 р. у Києві відбулася Міжнародна наукова конференція «Сучасна українська дипломатична служба: шлях, тривалістю 100 років». Організаторами виступили Міністерство закордонних справ України, Дипломатична академія імені Геннадія Удовенка при МЗС України, Національна академія наук України, інститут історії України, ДП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв», наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин. Серед гостей – очільники Міністерства закордонних справ України, українські дипломати, посли, представники іноземних дипломатичних місій. Брали участь у конференції і науковці кафедри нової і новітньої історії та методики викладання історії історичного факультету нашого університету.

Програма триденної конференції вирізнялась високим рівнем організації та багатогранністю. Так, поряд з засіданнями пленарним і секційними, круглими столами, відбулася інавгурація виставки архівних документів «Українська дипломатія 1917–1924 рр.: зародження національних традицій», презентовано науковий щорічник «Україна дипломатична».

Відкрив конференцію заступник Міністра закордонних справ Василь Боднар, призначений на посаду на днях. До слова, вітаємо земляка, адже родом він із Тернопілля. Зауважимо, що власне відзначення 100-річчя української дипломатії припадає на 22 грудня,  в Україні – День працівників дипломатичної служби. 1917-м роком, 22 грудня, датовано «Законопроект про створення Генерального секретарства міжнародних справ» (В. Винниченко, О. Шульгин).

Чимало дискусій розгорнулося навколо питання «Історичний досвід та сучасність української дипломатії: чи вчить або чому вчить історія?»...   «Не може бути сильної дипломатії за слабкої держави», – зауважив Володимир Огризко, визначаючи умови успішної дипломатії.

Є надія, що подібні заходи привертатимуть увагу до актуальних питань сьогодення України, а думки науковців будуть почуті державцями.

доктор історичних наук,
професор Леся Алексієвець

Учасники Міжнародної наукової конференції «Сучасна українська дипломатична служба: шлях, тривалістю 100 років»

професор Алексієвець Л. М. і заступник Міністра закордонних справ  Боднар В. М.

професор Алексієвець Л.М, Огризко В.С., Горбулін В.П.