У ТНПУ ім. В. Гнатюка відбувся перегляд фільму «Добровольці Божої чоти»

8 грудня 2015 року у нашому виші відбувся перегляд фільму «Добровольці Божої чоти». Це повнометражний документальний фільм Леоніда Кантера та Івана Яснія про захисників Донецького аеропорту та бої в районі села Піски.

Фільм розпочинається похороном нашого земляка Андрія Юркевича. Правдиві та шокуючі кадри з передової не могли залишити байдужим нікого. Музичний супровід гурту Кому вниз та пісні Олексія Бика підсилювали емоційне сприймання фільму. Зібрався цілий зал глядачів: студенти, викладачі, працівники університету.

Представляв стрічку один із її героїв − військовий лікар на прізвисько Вій. Він сповістив, що серед героїв фільму сімох уже немає в живих. 242 дні тривала героїчна оборона, аж врешті під прицільним обстрілом танків будівля аеропорту завалилась.

Запам’яталась кінцева фраза фільму: «Люди витримали, не витримав бетон».

Це фільм про незламність духу, про героїчний патріотизм, про братерство. Не маємо права забути тих, хто віддав життя на захист України!

’ яна Підодвірна