В ТНПУ ім.В.Гнатюка відбувся III етап  Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії

В ТНПУ ім.В.Гнатюка відбувс ІІІ етап

Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії

21 січня 2016 року в рамках співпраці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка та Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти, на основі наказу Департаменту освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації, відбувся III етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії. Всі адміністративні райони області були представлені 84 учасниками, які визначали кращих серед восьмих, дев’ятих, десятих та одинадцятих класів.

Традиційно до цього етапу долучаються справді кращі знавці географії в своїх вікових групах і підтвердженням цього є успішна участь команди Тернопільської області на всеукраїнському етапі – так, в минулому році було вибороно призові місця в усіх класах – восьмий, дев’ятий, десятий – дипломи третього ступеня і в одинадцятому класі – диплом другого ступеня.

Учасників олімпіади привітали:

Волощук Наталія Іванівна, головний спеціаліст відділу спеціальної, позашкільної освіти та виховної роботи департаменту освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації;

Шайнюк Юрій Чеславович, заступник директора Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти;

Кузишин Андрій Васильович, декан географічного факультету ТНПУ ім.В.Гнатюка, доцент, кандидат географічних  наук, голова журі;

Вітенко Ігор Михайлович, методист з географії Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат географічних наук, голова оргкомітету олімпіади.

Питання олімпіади відповідали програмовим вимогам і водночас містили питання поглибленого характеру, котрі демонстрували високе володіння учасниками певною проблематикою, вміння аналітично мислити, розв’язувати географічні задачі та володіти картографічним матеріалом.

Переможцями олімпіади стали:

у восьмому класі – Савка Олеся Олегівна (м.Тернопіль),

у дев’ятому класі – Білозецька Христина Ігорівна (м.Тернопіль),

у десятому класі – Польовий Назар Іванович (Бережанський район),

в одинадцятому класі – Артещук Валерія Миколаївна (Кременецький район).

Оцінювання робіт проводило журі в складі викладачів географічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету та провідних вчителів географії області.

Університетську кагорту представляли:

- А.В. Кузишин, декан  географічного факультету, голова журі,
- Я.О. Мариняк, доцент кафедри географії України і туризму, заступник голови журі;
 члени журі –
П.Л.Царик, доцент кафедри географії України і туризму,
Н.П. Стецько, доцент кафедри геоекології та методики викладання екологічних дисциплін, О.П. Садовник, доцент кафедри географії та методики її навчання,
Б.Б. Гавришок, викладач кафедри географії та методики її навчання.

Бажаємо переможцям в черговий раз гідно представити нашу область на IV етапі Всеукраїнської олімпіади з географії!

Я.О. Мариняк,
доцент кафедри географії України і туризму
Тернопільського національного педагогічного університету ім.В.Гнатюка

І.М.Вітенко, доцент кафедри методики викладання