Участь кафедри технологічної освіти та охорони праці  у проведенні Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання

Участь кафедри технологічної освіти та охорони праці

у проведенні третього етапу Всеукраїнської олімпіади

з трудового навчання (технологій)

23 січня 2016 року відбувся третій етап Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання (технологій), який включав виставку виробів учнів; творчий домашній проект;  теоретичний та практичний тури.

До складу організаційного комітету та журі були залучені викладачі та навчальні майстри кафедри технологічної освіти та охорони праці.

Під час проведення олімпіади проходила виставка творчих робіт за темою «Кожен поступ – тобі, Україно». Команди представляли кращі вироби з творчого доробку учнів району за період, що пройшов від минулої олімпіади.

Дипломантів І-го та ІІ-го ступенів визначали за такими номінаціями: упровадження інноваційних технологій; майстерність виконання виробів; збереження народних традицій.

Обов
язковим завданням олімпіади було виконання домашньої роботи у вигляді творчого проекту за такими напрямами:

технічні види праці  «Набір кухонного приладдя» (9 клас), «Модель механізму (машини)» (11 клас);

обслуговуючі види праці – «Сучасна текстильна інтер’єрна іграшка» (9 клас), «Інтер’єрна прикраса» (11 клас).

У процесі
теоретичного туру учасники виконували тестові завдання відповідно до навчальної програми з трудового навчання (технологій) та розробляли пояснювальну записку творчого проекту для виконання практичного туру.

Пояснювальну записку було оцінено за
оригінальність, аргументованість, повноту та чіткість обґрунтування розробленої конструкції виробу; якість виконання графічних зображень (креслеників, технічних рисунків); змістовність, правильність і доцільність етапів технології виготовлення виробу; повноту та чіткість формулювання висновку.

У процесі
практичного туру учасники виготовляли вироби за власним проектом.

Учні працювали у навчально-виробничих майстернях кафедри технологічної освіти та охорони праці інженерно-педагогічного факультету та у майстернях шкіл № 9, 24, 26 м. Тернополя.

Відповідно до завдань технічних видів праці учасники виготовляли настільну підставку для книжок та  корпус годинника.

Завдання обслуговуючих видів праці передбачали пошиття та оздоблення кухонного фартуха.

,

В організації та проведенні ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання брали участь працівники кафедри технологічної освіти та охорони праці:

-      журі: Туранов Ю.О. (голова журі), Мамус Г.М. (заступник голови журі), Павх С.П., Штонь В.С., Сорока Т.П.. Уруський А.В.

-      організаційний комітет: Людкевич В.Т., Луциків Я.Й., Дикий Р.А., Кибалюк Ю.М.

Монько Роман