Засіваймо світ добром:   з року в рік в ТНПУ ім.В.Гнатюка   культивують  доброчинність (ФОТО)

Засіваймо світ добром:

з року в рік в ТНПУ ім.В.Гнатюка

культивують  доброчинність

Наскрізним гаслом організації всіх заходів в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка протягом 2018 року  став мотиваційний вираз «Ми – найкращі. А Ви з нами?», який сприяв формуванню лідерських навичок, тісніших дружніх стосунків у студентській спільноті, спонукав до прояву ініціативи, єднанню зусиль працівників та студентів заради спільної справи.

Для університетської спільноти характерним є проведення заходів комплексного спрямування, які поєднують декілька напрямків: спортивно-благодійний, благодійно-просвітницький, мистецько-патріотичний тощо. Найбільшої популярності та різноманіття набувають благодійні заходи, це і не дивно, адже усім тут знайома приказка: коли береш – наповнюєш руку, а коли віддаєш – наповнюєш серце.

Минулий рік був насичений такими подіями, кожен факультет використовує свій потенціал. Так, студенти хіміко-біологічного факультету святкували «Свято прильоту птахів» з вихованцями дитячого будинку «Малятко» (організатори Любов Шевчик та Маргарита Крижановська).

Студенти пригощають малят обрядовими коржиками

Майбутні фахівці з фізичної реабілітації організували для учасників бойових дій проведення оздоровчих масажів. Екологи садили ліс, під час подорожей проводили природоохоронні просвітницькі бесіди. А історики, відколи Схід зазнав агресії, день-у-день, навіть на канікулах виготовляють маскувальні сітки   для Збройних Сил України (координатор Володимир Кіцак).

Зимова партія сіток

Спортсмени допомагали у проведенні Свята легкої атлетики, фізкультурно-патріотичного фестивалю "Козацький гарт - 2018", олімпійських  уроків, змагань.  Відомий активіст і громадський діяч, успішний студент факультету фізичного виховання О.Хома очолив "Школу волонтера" в рамках проекту "Освіта у Громадському здоров’ї" для формування здорового способу життя дітей та молоді.

Клубу соціальних ініціатив та волонтерства (керівник Ольга Водяна)  діє на факультеті педагогіки і психології. У ГО Центр розвитку дітей з аутизмом та іншими розладами "Золотий ключик" студенти прикрасили стіни малюнками.

Студенти отримали відзнаки за свою роботу

І
нклюзивно-ресурсний центр (керівник Зоряна Удич) організував в обласному краєзнавчому музеї "Свято дитини"

А волонтери-перекладачі навіть отримали відзнаки за українізацію безкоштовних відеолекцій провідних світових курсів. На Андріївські вечорниці майбутні психологи запросили захисників України.

Фото з гостями вечорниць
Спасибі вам за мир!..

Факультет мистецтв (дкекан Зіновій Стельмащук) провів для школярів «Музичну подорож країнами» та пізнавальний концерт  «Класичні інструменти у сучасній музиці», вечір вокально-інструментальної музики  в БК с.Кутківці, концерт в Українському домі «Перемога» до Дня матері.

Жіночий хор
На сцені жіночий хор

Традиційними є майстер-класи з малювання, вишивки, декору, з писанкарства для юних і дорослих тернополян.  Організовано також майстер-клас із учнями у Струсівській школі-інтернаті. Під час акції «Додаймо барви у життя»  більше 40 картин студенти передали в обласний хоспіс.

Тернополянам представлено дипломну та курсову театральні вистави, чисельні магістерські концерти стали святом для мешканців міста та області. Милує око мистецька алея, яку прикрасила скульптурна композиція «Лукаш і Мавка» (автори Христина Конь та Павло Гаврас).

Виготовлені рукотвори та самостійно спечені смаколики продавали на
чисельних ярмарках, а кошти  використовували на доброчинність.

Осінній благодійний ярмарок на факультеті філології і журналістики

Колективне фото учасників та організаторі
Кошти від цього ярмарку відділення "Початкової освіти" передало на гостинці від Миколая потребуючим діткам

А ще студенти передавали гостинці та подарунки для захисників України, долучилися до «цитрусового флешмобу» - збір коштів для лікарні, провели акцію «Стань дитині святим Миколаєм!», провели збір книг, коштів для Червоного Хреста.

Студентсько-викладацький склад ТНПУ ім.В.Гнатюка разом придбав генератор для    Львівської 24-їй бригаді ВЧ 09/98 третього окремого механізованого батальйону м.Яворів.

Відправлення генератора
Ректор ТНПУ ім.В.Гнатюка проф.Б.Б.Буяк вручає генератор для  передачі військовим

Особистий приклад керівництва університету, викладачів та працівників маю дуже велике значення: студенти активно долучаються до спільних заходів, наслідують своїх наставників, а згодом самі стають ініціаторами добрих справ. Цих справ багато, всіх зараз і не згадати, і всі вони - малі й великі - роблять світ кращим.

Вступаючи у новий, 2019 рік, ми щиро дякуємо всім, хто щедро ділиться теплотою свого серця. Знайте, що кожен вчинок важливий! Бажаємо вам успіхів, здоров’я, щастя, любові, благополуччя вашим оселям. Нехай вогник вашого натхнення запалює серця ваших друзів і збільшує коло однодумців, хай стане вам снаги і сил для великих задумів, а радість примножить ваші зусилля!