Про розмір оплати за проживання в гуртожитках

Згідно з рішенням ректорату Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка встановлено, що місячний розмір оплати за проживання у гуртожитках для студентів на другий семестр 2015/2016 навчального року становить 295 грн.

Про причини підвищення платні розповідає головний бухгалтер університету Савчин Віктор Леонович:

«Для того, щоб визначити конкретну суму оплати за гуртожиток, проводиться спеціальна калькуляція. Є постанова Кабінету Міністрів, спільний наказ Міністерства освіти, Міністерства економіки і Міністерства фінансів «Про затвердження порядку надання платних послуг державними та комунальними навчальними закладами». Цим наказом затверджений порядок і вказано, що входить у вартість платних послуг, починаючи від заробітної плати працівників, які працюють у гуртожитках, комунальні послуги, придбання матеріалів, капітальні видатки, поточні рахунки, ремонти. Якщо є прогнозовані цифри на наступний період, наприклад, ми вже знаємо суми на комунальні платежі на 2016 рік, знаємо, яка буде зарплата протягом року, бо вже затверджений бюджет, штатний розпис, можемо спрогнозувати закупівлю потрібних матеріалів і тд, підсумовуємо ці цифри і ділимо на кількість всіх проживаючих. Піднялися ціни на тепло, поступово піднімаються ціни на електрику і на воду (приблизно на 30%), тому коли ми зробили калькуляцію, по тих сумах, які були в документах, у нас вийшла вартість 370 грн. Так як оплачувати студенти можуть не більше 40% від мінімальної стипендії, сума могла сягати 330 грн. Проте закон дозволяє орієнтуватися на суми минулорічних витрат, що ми і зробили й отримали цифру 295 грн. Ціна затверджена на два місяці і може змінюватися, відповідно до тарифів на комунальні послуги».

Зазначимо, що студенти можуть оплачувати за проживання в гуртожитку як за цілий семестр, так і помісячно.

Мар’яна Підодвірна