Лінгвістичний проект «Обирай рідне!»   на факультеті філології і журналістики  ТНПУ ім.В.Гнатюка (ФОТО)

Лінгвістичний проект «Обирай рідне!»

на факультеті філології і журналістики

ТНПУ ім.В.Гнатюка

Упродовж семестру студенти четвертого курсу факультету філології і журналістики на заняттях зі стилістики і культури української мови працювали над лінгвістичним проектом «Обирай рідне!».

Керівник проекту доктор філологічних наук, професор Любов Струганець зазначає: «Домiнування iноземних запозичень у різних сферах лінгвосоціуму веде до реальної загрози розмивання основ етнокультурної iдентичностi. Тому важливо розробити та випробувати механізми створення балансу питомої і запозиченої лексики в сучасній комунікації».

На останньому занятті з навчальної дисципліни студенти представили  свій доробок – форми популяризації питомої лексики.

Рекомендоване слововживання для педагогів Матеріали для соціальних мереж
Рекомендоване слововживання для педагогів
Матеріали для соціальних мереж

Студентський доробок.
Студентський доробок

Під гаслом «Обирай рідне!» розроблено обкладинки для зошитів, горнятка, календарики, наліпки, магніти, закладинки для книг. Також підготовлено матеріали для підтримки українського слова у соціальних мережах. Студенти переконані, що реалізація такого лінгвістичного проекту сприятиме захисту самобутності національної мови.

Виконавці проекту.
Виконавці проекту

Кандидат філологічних наук, викладач кафедри

української мови та методики її навчання