Старшокурсники фізико-математичного факультету ТНПУ ім.В.Гнатюка побували на екскурсії у видавництві, де «народжуються» книги (ФОТО)

Старшокурсники
фізико-математичного факультету
ТНПУ ім.В.Гнатюка
 побували на екскурсії у видавництві,
де «народжуються» книги

14 травня, напередодні святкування Дня фізико-математичного факультету, студенти 4 і 5 курсу мали змогу побувати на видавництві «Підручники і посібники». Екскурсію організував доцент кафедри фізики та методики її навчання Мацюк Віктор Михайлович.

На підприємстві нас зустрів головний редактор і засновник видавництва Гринчишин Ярослав Тадейович. Нам було цікаво і приємно почути, що він раніше працював  на кафедрі фізики і методики її викладання і завідував нею у 1987 – 1995 роках. Він тепло прийняв нас у своєму кабінеті, де провів невелику лекцію про те, для кого і для чого створюються книги саме на його видавництві. Після цього студенти мали змогу відвідати саме місце народження літератури. Таким чином, ми побували в багатьох цехах, де відбуваються різні технологічні етапи створення книг: підготовка паперу, друкування інформації на аркушах, перевірка правильного розташування тексту на сторінці, складання цих сторінок, їх обрізання та склеювання вже готових підручників і посібників.

Підготовка паперу для майбутнього друку
 Вимірювання розмітки сторінок майбутнього підручника

За кожним друкарським верстатом працюють відповідальні люди, які з радістю давали можливість самим студентам провести друк сторінок підручника.

Вимірювання розмітки сторінок майбутнього підручника

Готові сторінки книги

Після завершення екскурсії фізматівці мали змогу відвідати зал, в якому зберігається готова продукція видавництва. Ярослав Тадейович на згадку про теплу зустріч кожному студенту подарував довідник з фізики, посібник із експериментальними задачами з фізики та настінний календар, надруковані у видавництві «Підручники і посібники».

Впродовж бесіди студенти запитували про історію створення видавництва, його працівників, навіть про заробітну плату редакторів, на що Ярослав Тадейович відповідав щиро та відкрито.

Ми щиро вдячні Гринчишину Ярославу Тадейовичу за теплу, цікаву та змістовну зустріч. А також, від імені всіх студентів, хочу подякувати організатору екскурсії  Мацюку Віктору Михайловичу.

Студенти та викл. Мацюк В.М. із засновником видавництва Гринчишиним Я.Т.

Ця зустріч була дійсно важливою для всіх нас, тому що ми на практиці змогли переконатись, що вчитель – не лише той, хто навчає учнів за підручником, учитель і викладач – це та людина, яка може створювати цей підручник сама, вкладаючи туди не тільки свої знання, формули і картинки, але й свою душу.

Студентка 4 курсу
фізико-математичного