В ТНПУ ім.В.Гнатюка відбувся концерт до дня народження Великого Кобзаря  «Ти до мене, Україно, думами Шевченка гомониш…»

В ТНПУ ім.В.Гнатюка відбувся концерт до дня народження Великого Кобзаря

«Ти до мене, Україно, думами Шевченка гомониш…»

10 березня у актовій залі Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка відбувся концерт присвячений 202-ій річниці від дня народження Великого Кобзаря «Ти до мене, Україно, думами Шевченка гомониш…» Автор сценарію та режисер-постановник – завідувач кафедри музикознавства та методики музичного мистецтва, доцент Богдан Остапович Водяний.

Концертну програму розпочав хор факультету мистецтв виконанням твору «НЕ СХОДИЛО ВРАНЦІ СОНЕЧКО», керівник – Анатолій Ороновський; танцювальний ансамбль «Веснянка», керівник – Людмила Щур; солісти: вокал – Христина Мудра, хореографія – Юля Сушко.

У мистецькій програмі студенти факультету мистецтв читали твори Тараса Шевченка, зокрема уривок з поеми «ГАЙДАМАКИ», «ХОЛОДНИЙ ЯР», «БУВАЄ, ІНОДІ СТАРИЙ…», «ЯКБИ МЕНІ, МАМО, НАМИСТО», «А ЗНАЄТЕ, УСЕ ЦЕ НЕДАРМА», а також твори українського поета Анатолія Матвійчука, а саме літературно-музична композиція «ДЕЖАВЮ» вірші Анатолія Матвійчука, музичний супровід – Гнат Хоткевич «Невільничий ринок» у виконанні Заслуженого артиста України Дмитра Губ’яка та студентів факультету мистецтв: Тетяни Палиги, Івана Жука, Катерини Мокосій, Оксани Чайківської, Олега Тучапського, Вікторії Федоронько; «МОЛИТВА», «ЧИ ПОТРІБНІ СЬОГОДНІ ПОЕТИ?» Свої авторські вірші прочитали студент факультету мистецтв Роман Фестрига «ТЕРИТОРІЇ» та студент факультету фізичного виховання Дмитро Познанський «ЛЮБЛЮ УКРАЇНУ».

У виконанні Лауреата Всеукраїнських конкурсів інструментального ансамблю «Музики» прозвучали твори «ЄСТЬ У МЕНЕ ОДНА» музика Віктора Захарченка та українська народна пісня в обробці Миколи Шамлі «ЧЕРЕВИЧКИ» керівник – Заслужений працівник культури України Анатолій Баньковський, солістка Наталія Овод.

Надзвичайно піднесено прозвучали музичні твори на вірші великого Кобзаря, а саме музика Миколи Лисенка «РЕВЕ ТА СТОГНЕ ДНІПР ШИРОКИЙ» у виконанні студента факультету мистецтв Володимира Самолюка (клас викладача Анатолія Ороновського, концертмейстер – Наталія Пронь); музика Віктора Захарченка «ВІТРЕ БУЙНИЙ» у супроводі оркестру заспівала студентка факультету мистецтв Руслана Копоть (клас викладача Анатолія Ороновського); музика в обробці Д. Бонковського «НАЩО МЕНІ ЧОРНІ БРОВИ» у супроводі естрадного оркестру факультету мистецтв у виконанні студентки факультету мистецтв Наталії Гладиш (клас викладача Анатолія Ороновського), керівники оркестру – Заслужений діяч мистецтв України Мирослав Кріль та Оксана Михайлюк.

На завершення святкового концерту прозвучав «ЗАПОВІТ» (музика Гната Хоткевича) у виконанні зведеного хору та оркестру факультету мистецтв (керівники оркестру – Заслужений діяч мистецтв України Мирослав Кріль та Оксана Михайлюк; хормейстери: Анатолій Ороновський, Марія Іздепська, Галина Місько).

Мистецьку програму підготували:

Автор сценарію та режисер-постановник – Богдан Водяний

Хормейстери: Анатолій Ороновський, Марія Іздепська-Новіцька, Галина Місько

Хореографія – Людмила Щур

Керівники художніх колективів: Анатолій Баньковський, Мирослав Кріль, Оксана Михайлюк, Дмитро Губ’як

Музичне оформлення – Валентина Водяна

Підготовка відеоматеріалів та технічне забезпечення: Ольга Щупляк, Ярослава Топорівська, Марія Шуль, Галина Полюга

Звукорежисери: Олег Сокотович, Володимир Баган

Керівник проекту – Зіновій Стельмащук