ЗМІ про нас.Маскувальні сітки для бійців ООС продовжують виготовляти тернопільські студенти-історики (ВІДЕО) ЗМІ про нас
Маскувальні сітки для бійців ООС
продовжують виготовляти тернопільські студенти-історики
Маскувальні сітки для бійців ООС плетуть студенти-історики, - інформує TV-4. - . Починаючи з 2015 року вони передали їх на Схід більше восьми тисяч метрів. Час для виготовлення таких сіток студенти знаходять в перерві, або після занять. Юні історики переконані, так вони роблять свій вклад для захисту України.

Починаючи з 2015 року історики передали їх на Схід більше восьми тисяч метрів. Час для виготовлення таких сіток студенти знаходять в перерві, або після занять. Юні історики переконані, так вони роблять свій вклад для захисту України.

У кожну вільну хвилинку вони плетуть маскувальні сітки, аби зберегти життя нашим бійцям. Першокурсник-археолог Андрій Тануляк майже щодня приходить сюди після пар вже впродовж року: «За день я, в середньому, встигаю сплести один квадрат (три квадратних метри) за 3-4 години.»

Анастасія Качунь: «Мені приємно плести сітки, адже я розумію, наскільки це важливо»

Сучасна сітка істфаку має розмір близько 30 кв.м. Колір міняється в залежності від сезону. Біла тканина іде на зимові сітки, а кольорова – перефарбовується. Готову піксельну тканину надає Заліщицька швейна фабрика «Надін НТІ» та Волочиська швейна фабрика.

Володимир Кіцак: «Шовкова основа на одну сітку коштує 200 гривень. Фарба і дрова, які використовуються при фарбуванні – ще 50 гривень. Це собівартість. Сітка, продається в Україні, коштує близько 120 грн/кв.м. Тобто одна сітка істориків коштувала б близько 3600 грн. За п’ять років роботи історики зекономили Збройним Силам України близько мільйона гривень.»

На історичному факультеті немає студента чи магістранта, який би не плів сітку.