ТНПУ ім. В. Гнатюка став учасником Євроазіатського академічного форуму

ТНПУ ім. В. Гнатюка став учасником Євроазіатського академічного форуму

Нещодавно проректором з наукової роботи та міжнародного співробітництва Б. Б. Буяком було підписано угоду про міжнародне співробітництво ТНПУ ім. В. Гнатюка з Філософським факультетом Остравського університету (м. Острава, Чехія). Це дало можливість нашому університету приєднатися до міждержавної освітньо-наукової платформи − Євроазіатського академічного форуму, який є результатом багаторічної співпраці чеського університету з вишами країн східно-європейського та азійського регіонів. Головною ідеєю ЄААФ є підтримка обміну науково-дослідницькою інформацією між Європою і країнами поза Європейським Союзом, а також спрощення процесу обміну людськими ресурсами. Завдяки отриманому досвіду ЄААФ здатний мінімізувати адміністративне навантаження, що виникає при обміні студентами протягом їх навчання. Форум покликаний відкривати двері для закордонних студентів і педагогів, зацікавлених у співпраці. Також надається можливість для публікацій в наукових журналах і колективних монографіях.

Декан Філософського факультету Остравського університету професор Алеш Заржицки, який одночасно є Президентом ЄААФ, стверджує: «Остравський університет відноситься до невеликої кількості університетів Центральної Європи, які усвідомлюють значення і потенціал співпраці з університетами Східної Європи та Азії. З допомогою ЄААФ ми звертаємо увагу в напрямку на схід, який для нас є не менш важливим. Таким підходом ми прагнемо руйнувати уявний бар'єр, що утворився протягом останніх років в результаті різних економіко-політичних настроїв. Ми вважаємо, що саме академічне середовище покликане ці бар'єри руйнувати. Ми відкриті ідеям і результатами наукової роботи наших східних колег і нашою місією вважаємо знаходження спільної простору для їх взаємопроникнення і презентації».

Цим кроком ТНПУ ім. В. Гнатюка розширює спектр освітньо-наукових можливостей в контексті міжнародної співпраці.

Мар’яна Підодвірна