В ТНПУ ім.В.Гнатюка відбулася зустріч з Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич з питань вступної кампанії 2019 року (ВІДЕО) (ФОТО)

В ТНПУ ім.В.Гнатюка відбулася зустріч

з Міністром освіти і науки України

Лілією Гриневич

з питань вступної кампанії 2019 року

Сьогодні, 13 липня, в ТНПУ ім.В.Гнатюка побувала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Протягом навчального року це вже третій візит очільниці міністерства в наш університет, що й не дивно, адже ТНПУ ім.В.Гнатюка - потужний і сучасний заклад вищої освіти, провідний в регіоні, другий в рейтингу педагогічний виш України, лідер гуманітарної освіти, його приклад і досвід може бути корисним для інших закладів освіти України, тож обговорення актуальних питань освіти було плідним і конструктивним.

Серед іншого Лілія Михайлівна мала зустріч з освітянами. Хід зустрічі в прямому ефірі транслювався на офіційній ФБ-сторінці університуту.

Візит Л.Гриневич
Під час вступної кампанії Лілія Гриневич відвідала ТНПУ ім.В.Гнатюка

Головував на зустрічі ректор
Зустріч проходила під головуванням ректора ТНПУ ім.В.Гнатюка проф.Богдана Богдановича Буяка

Богдан Богданович подякував Лілії Михайлівні (до речі, - стейкхолдеру  Клубу успішних людей ТНПУ ім.В.Гнатюка) за увагу до університету і  постійну готовність до діалогу.

Серед учасників зустрічі, окрім працівників ТНПУ ім.В.Гнатюка, були представники ще трьох національних університетів Тернополя - студентської столиці України, місцевих коледжів, а також освітяни області.

Учасники суботньої зустрічі

Розмова про освіту
Міністр освіти і науки поділилася власним педагогічним досвідом та сприйняттям учительської праці та мотиваційними прикладами. У своєму виступі Лілія Гриневич зупинилася на питаннях трансформації освіти та викликах, які стоять перед сучасною освітою в Україні.

Серед іншого обговорювалися питання автономії університетів, наукової роботи, перспективи співпраці університету з середніми навчальними закладами, специфіка наукової роботи та публікацій педагогічних університетів у порівнянні з класичними, а також різні аспекти вступу іноземних громадян.

Свої аргументи Міністр ілюструвала прикладами з освітянського досвіду Польщі, Фінляндії, Бельгії тощо.

Жвавий інтерес аудиторії
Виступ Л.Гриневич викликав жвавий інтерес аудиторії

Значну частину часу Лілія Гриневич присвятила відповідям на чисельні запитання учасників, а з окремих питань запропонувала підготувати письмові звернення для подальшого розгляду і вирішення.

Особлива увага була приділена врахуванню впливу працевлаштування випускників при оцінці роботи вишу. Так, ТНПУ ім.В.Гнатюка впродовж багатьох років посідає перше місце серед педагогічних вишів як за держзамовленням, так і за працевлаштуванням. Налагоджений зв'язок зі школами та з випускниками. Відповідаючи на запитання першого проректора ТНПУ ім.В.Гнатюка проф.Терещука Григорія Васильовича, Лілія Михайлівна наголосила, що працевлаштування випускників  є надзвичайно важливим показником якості роботи навчального закладу, тож механізм його оцінки і врахування надалі буде вдосконалюватися.

Наприкінці Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, тепло звернувшись до учасників зустрічі, наголосила, що вона особисто високо цінує їхню працю, подякувала за успішну діяльність, висловила сподівання, що розпочата реформа буде втілюватися планомірно прогресивно, а також побажала освітянам гарно провести літо.

До вашої уваги відеозапис розмови.

Відділ у справах молоді ТНПУ ім.в.Гнатюка