Магістранти факультету іноземних мов ТНПУ побували  в музеї Соломії Крушельницької (ФОТО) (ВІДЕО)

Магістранти факультету іноземних мов ТНПУ
побували  в музеї Соломії Крушельницької

Торкаючись струн душі славної землячки…

Студенти-магістранти кафедри німецької філології та методики навчання німецької мови відкрили для себе незнані сторінки життя і творчості нординарної особистості, найвидатнішої співачки світу, українського соловейка, нашої талановитої землячки – Соломії Крушельницької, відвідавши меморіальний музей у с.Біла.

Оперними партіями у її
виконанні (співачка володіла 8 іноземними мовами) захоплювалися глядачі європейських міст, Соломії Крушельницькій присвоєно звання «вагнерівської примадонни 20 століття». Співати на одній сцені з уродженкою маленького українського села вважали великою честю імениті виконавці ХХ століття.

Пісня-присвята Федун М.О., котра понад 30 років була керівником музею, славній Соломії

Розповідь захоплює і спонукає до роздумів

Щира подяка п. Надії Зюбровській за пізнавальну екскурсію

До вашої уваги - відгуки студентів

Леся Залокоцька
Як тільки відчинились двері, я поринула в інший світ– в світ Соломії Крушельницької. Здавалось,ніби вона десь поруч. Цей музей відкрив для мене всю велич Соломії. Мене переповнювало здивування, радість, захоплення і бажання дізнатись про цю жінку все більше і більше. Дякую, за чудову можливість доторкнутись до історії. Ще довго грітиме мене яскравий вогник спогадів. Раджу кожному відвідати це місце, адже воно наповнене любов'ю та затишком.

Марія Алексевич
Переступивши поріг музею, я одразу ж поринула у минулі часи. Весь музей із своєю атмосферою навіював відчуття спокою та теплоти. Роздивляючись самостійно основні атрибути доби Соломії Крушельницької, я не була впевнена, що відкрию для себе щось нове, оскільки неодноразово ще в шкільні роки читала про відому оперну співачку нашого краю. Однак з перших хвилин розповіді нашого екскурсовода зрозуміла, що дізнаюся багато нового про Крушельницьку. І не помилилася. Словами нашого екскурсовода немовби говорила сама Соломія, розповідаючи так невимушено і водночас таємничо про своє життя

Наша екскурсія була дійсно цікавою та повчальною, оскільки на прикладі самої Соломії ми можемо збагнути, що, незважаючи на будь-які труднощі у своєму житті, ми повинні йти за своєю мрією, а особливо, коли наша мрія здатна прославляти українське слово і традиції по всій землі.

ХристинаПелещак
Горджуся тим, що у нас такі талановиті земляки Соломія Крушельницька увійшла в історію не лише, як талановита співачка, але й як патріотка рідного краю. Надзвичайно вразило те, що життя пов‘язало Соломію з багатьма відомими людьми, такими як: Іван Франко, Леся Українка, Микола Лисенко та іншими. Про Соломію Крушельницьку знала ще змалку, проте багато чого почула вперше. Рада, що таки віддвідала цей музей, відпочила душею. Тепер посміхатимусь щоразу, проходячи повз її пам‘ятник в Тернополі.

Відвідини музею надихнули Уляну Кривко на написання цих поетичних рядків:

Для Соломії

Спів її торкає світ барвисто,
То небесний відгомін, либонь
Стоголосо, кришталево-чисто,
У єстві розпалює вогонь.

Ти в собі з дитинства, Соломіє,
Українську пісню берегла,
Що і досі неупинно гріє,
Мов дарунок Нашого Отця.

Голос твій у кожнім серці зостається.
Від тривоги й смутку то броня.
Впаде каменем, водою розільється
Проти бід й негоди, проти зла.

Твоя пісня, стала нам стіною,
Твоя пісня - то зерно життя.
Проросте ще миром і любов'ю,
На просторих світових ланах.

Ірина Гайдук
Захоплена не лише пізнавальною екскурсією, але й особистістю Соломії Крушельницької. Я щиро вражена всіма її добрими справами, благодійними акціями та душевною добротою. А екскурсовода хочеться слухати, дякуємо за гостинний прийом та неймовірні емоції, які ви нам подарували.

Світлина на згадку

…Дивовижний голос співачки, що звучав на провідних світових сценах і розповідав про Україну, захоплено слухали і ми, торкаючись струн душі славної землячки, з надією зустрітись ще.

Доцент кафедри німецької філології
та методики навчання німецької мови
Наталія Рокіцька