День відкритих дверей на географічному факультеті ТНПУ з геологічним музеєм (ВІДЕО)

на географічному факультеті ТНПУ

з геологічним музеєм

В День відкритих дверей географічного факультету-2020 в оновленому відеоформаті географічний факультет презентував одну із своїх цікавинок – геологічний музей.

Геологічний музей – своєрідна візитна картка географічного факультету. Засновником музею був професор Й.М.Свинко. Нині його завідувачем є доц. П.М.Дем’янчук. В музеї зібрані зразки мінералів, гірських порід та палеонтологічних знахідок з різних регіонів України та значної частини Євразійського простору. На сьогодні музей використовується для навчальних цілей при викладанні геології. Окрім того, це безцінне місце для екскурсій учнівської молоді.

Музей поділений на відділи: історія розвитку планети, кристалографія, мінералогія, петрографія, палеонтологія та інші. Серед «найцінніших» експонатів музею вирізняється зразок кальциту з Овруча, з якого й розпочався музей. Милують око красиві скупчення кубічних кристалів піриту, друзи сірки, аметисту та піщанистого кальциту. На території Тернопілля знаходяться великі поклади гіпсу. У нашому музеї можна побачити декілька різновидів гіпсу: крупнокристалічний, прихованокристалічний, пластинчастий тощо.

Серед гірських порід вирізняються вітрини із травертинами та із кременями. Привертають увагу коралові вапняки.

Гордість нашого музею – колекція напівдорогоцінного каміння, зокрема агатів.

У відділі «Палеонтологія» можна побачити колекцію викопної фауни та флори від кембрію до сучасності. Найцікавішими є відбитки псилофітів, скам’янілостей трилобітів та амонітів. Досить велика колекція молюсків та брахіопод.

Пропоноване відео є яскравою ілюстрацією цінності та неповторності нашого музею.

Після закінчення карантину чекаємо всіх на екскурсію у геологічному музеї географічного факультету ТНПУ.

Викладач кафедри географії та методики її навчання
Б.Б. Гавришок