Наукові дослідження хіміко-біологічного факультету ТНПУ разом з компанією "Контінентал Фармерз Груп" (ФОТО)

Наукові дослідження
хіміко-біологічного факультету ТНПУ
разом з компанією
"Контінентал Фармерз Груп"

Цьогорічні дослідження з впливу комахозапилення на нектаропродуктивність і урожайність гібридів озимого ріпаку, що проводились компанією "Контінентал Фармерз Груп" та викладачами хіміко-біологічного факультету ТНПУ ім.В.Гнатюка на науково-дослідних полях поблизу с.Колодіївка (Підволочиський район) впродовж останніх чотирьох місяців, підходять до свого логічного завершення. Команда науковців під керівництвом декана хіміко-біологічного факультету доктора біологічних наук, професора Дробик Н.М., кандидата біологічних наук, доцента Гуменюк Г. Б., а також кандидата біологічних наук, доцента Хоменчука В.О., кандидата біологічних наук, доцента Мацюк О.Б., завідувача лабораторії морфології та систематики рослин, асистента Яворівського Р.Л., розробили технологію і план майбутніх досліджень та здійснювали науковий супровід впродовж всього періоду їхнього проведення. Також, до проведення дослідів долучився пасічний кооператив "Бджолина мрія", члени якого розмістили свої кочові пасіки на дослідних ділянках.

Дослідження морфологічних показників ріпаку озимого

Збирання врожаю

команда дослідників
Команда дослідників

Наш врожай

Було здійснено збір контрольних та дослідних зразків для подальшого їх аналізу та інтерпретації результатів. Попереду ще лабораторний аналіз зразків та тривала описова робота.

Аналіз результатів

Ці досліди є частиною масштабного проекту з визначення впливу бджіл на якісні та кількісні показники сільськогосподарських медодайних культур, що культивуються на полях компанії "Контінентал Фармерз Груп". З 2018 року реалізація проекту здійснюється Благодійним фондом "Контінентал Фармерз Груп" у співпраці з відділом агрономічної експертизи компанії, вищими навчальними закладами (зокрема ТНПУ ім. В. Гнатюка) та пасічними кооперативами краю.

Голова профбюро
хіміко-біологічного факультету