В ТНПУ знайомилися з досвідом   чеських колег (ФОТО)

В ТНПУ знайомилися з досвідом

чеських колег

21 жовтня 2020 року за сприяння організації Best Educational Practices for Hearing Impaired Learners (Кращі освітні практики для учнів із вадами слуху) на платформі Zoom відбулася онлайн-зустріч з науковцями з Карлова університету (Прага, Чехія).

У зустрічі взяли участь студенти і викладачі ТНПУ, зокрема, студенти всіх курсів бакалаврату та магістратури спеціальності «Середня освіта (Природничі науки)» й інших спеціальностей хіміко-біологічного і фізико-математичного факультетів.

В очікуванні цікавих експериментів

Дана Мандікова і Зденек Дрозд, які працюють на кафедрі фізичної освіти факультету фізики і математики чеського університету (https://www.mff.cuni.cz/…/organizational-struct…/department…), показали серію цікавих фізичних експериментів з механіки і електростатики з урахуванням особливостей інклюзивної освіти.

Нашим студентам надзвичайно сподобалися продемонстровані механічні експерименти, що стосувалися законів Ньютона, імпульсу сили та зміни моменту сили, стану невагомості й компенсації сил.

Ось так можна продемонструвати закон Ньютона!

Під час демонстрування дослідів з електростатики студенти побачили, як просто можна показати вияв електростатичної індукції, дію електростатичного маятника і двигуна, електростатичного пиловловлювача.

Цей дослід найбільше сподобався студентам другого курсу спеціальності Середня освіта (Природничі науки)

У цьому маятнику вода не розлилась!

Для дослідів використовувалися доступні для всіх предмети, підручні засоби, іграшки, навіть люди.

Було навіть таке!

Майбутні педагоги мали можливість познайомитися з новими підходами до практичної діяльності під час навчання фізики учнів, повправлятися у слуханні та розумінні англійської мови, а також поставити запитання з допомогою перекладача.

Щиро вдячні чеським колегам за продемонстрований креативний підхід до викладання фізики, особливо для учнів з особливими потребами. Дякуємо пані Ірині Березовській з Львівського медичного коледжу за надану можливість долучитися до феєрії фізичних дослідів.

Студент групи БПн-2
хіміко-біологічного факультету
Микола Жигадло,

доцент кафедри загальної біології