Відбулась віртуальна зустріч з випускницею ТНПУ, вчителькою української мови і літератури Шпак Н.В.
Відбулась віртуальна зустріч з

випускницею ТНПУ,

вчителькою української мови і

літератури Шпак Н.В.

11 листопада в рамках тижня кафедри теорії і методики української та світової літератури відбулася віртуальна зустріч із вчителькою української мови і літератури Шпак Наталією Василівною ‒ випускницею нашого університету, фіналісткою Всеукраїнського конкурсу педагогічної майстерності “Учитель року-2018”, переможницею Всеукраїнського диктанту національної єдності (2019), мамою магістрантки факультету філології і журналістики Шпак Оксани. Організатор та модератор заходу кандидат філологічних наук, доцент Царик Любов Іванівна виголосила вступне слово, закцентувавши особливу увагу слухачів на одвічно значущій професії вчителя. Беззаперечні слова Великого Каменяра “Учителем школа стоїть” стали не лише епіграфом до зустрічі, але й визначили її мету ‒ створити образ педагога, на якого хочеться рівнятися;  розвіяти усі міфи і стереотипи, щільно нашаровані на постать вчителя, який працює у сільській місцевості; продемонструвати любов до професії, яка є настільки пломеніючою, що не гасне вже кілька поколінь.

Спершу Наталія Василівна поділилася із майбутніми колегами відео-візитівкою, у якій детальніше розповіла про свою діяльність, розкрила педагогічні та життєві цілі, зачарувала красою та милозвучністю мовлення. Гостя радо відповідала на всі запитання, які ставили зацікавлені студенти, давала цінні поради, опираючись на значний багаж досвіду. Слухачам особливо припали до душі методи, які застосовує Наталія Василівна під час вивчення складних тем, нестандартні, інтерактивні завдання, які розвивають в учнів критичне мислення, самостійність, здатність до творчих пошуків. Щоб не бути голослівними, наводимо захоплені відгуки-враження учасників заходу:

Зустріч із пані Наталією Шпак була дуже цікавою і пізнавальною. Педагог поділилася зі студентами власним досвідом, що було для нас особливо корисно. Розповіла про методи, які застосовує на уроках української літератури, про те, як працює із творчими дітьми, як заохочує учнів до читання. Було цікаво послухати про студентські роки пані Наталії, про те, як вона втілює у професійній діяльності поради й настанови колишніх викладачів. Я вважаю, ця зустріч була надзвичайно мотиваційною для всіх, хто вирішив працювати на педагогічній ниві.
                                                     Нестерович Юліана, студентка

Наталія Василівна ‒ це приклад справжнього педагога! Вона переконливо довела, що не можна знецінювати значення сільських шкіл, адже там також працюють професіонали своєї справи, які дають якісні знання. Наталія Василівна надихнула мене шукати нові шляхи зацікавлення, мотивації учнів.
                                                    Павлічко Віта, студентка

Зустріч пройшла неймовірно цікаво! Я дізналася багато нового про особливості роботи вчителя, методику проведення сучасних уроків, принципи індивідуального підходу. На маю думку, дуже важливим є те, що Наталія Василівна зачепила проблему необхідності проведення ЗНО з української мови та літератури.
                                                    Петрик Тетяна, студентка

Особливо зворушливим моментом зустрічі стало її завершення. Наталія Василівна поділилася світлинами із студентського життя, розповіла про роль факультету філології і журналістики у її професійному та особистісному становленні. Вчитель підкреслила, що її молодша донька теж прагне пов’язати своє життя із викладанням української мови і літератури, мріє навчатися в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка після закінчення коледжу.

Віримо, що філологічна династія родини Шпак буде лише рости і розгалужуватися, як і інші династії нашого факультету. Так, Царик Любов Іванівна анонсувала низку заходів, які стануть логічним продовженням зустрічі із Наталією Василівною і хорошою традицією факультету. Студенти вже з нетерпінням очікують нагоди поспілкуватися із Полиняк Тетяною Володимирівною і Нестерович Світланою Богданівною ‒ колишніми студентками факультету філології і журналістики, доньки яких успішно крокують стопами своїх матерів.

Шпак Наталія Василівна як взірець педагога

Радість зустрічі із філологічною родиною

Кафедра теорії і методики української та світової літератури