«НЕХАЙ НЕ ГАСНЕ СВІТ НАУКИ» - відбулась наукова конференція магістрантів університету

У Всесвітній День науки 10 листопада 2020 р. відбулась наукова конференція магістрантів університету під назвою «Нехай не гасне світ науки» в рамках вивчення курсу «Філософія науки», присвячена малодослідженим українським творцям науки. 20 цікавих доповідей, 100 учасників та майже чотири години плідної і цікавої роботи – справжнє свято науки у ТНПУ.

Конференцію відкрив ректор університету, доктор філософських наук, професор Буяк Богдан Богданович, який акцентував на важливості наукової роботи магістрантів, зазначив, що ТНПУ якісно розвивається у плані наукових досліджень і пропонує науково-педагогічним працівникам і молодим науковцям – магістрантам й аспірантам – різні можливості для реалізації, вітчизняні та зарубіжні програми й проєкти для наукових пошуків. А також, відмітив важливість і актуальність даної конференції, яка уже стала традиційною.

Магістранти різних спеціальностей презентували свої наукові розвідки з різних галузей знання, зокрема, відкривали слухачам маловідомі або забуті імена українських науковців, які здійснили вагомий внесок у розвиток української і світової науки. Українська земля подарувала людству  плеяду геніїв, які збагатили світову скарбівню культури і науки, але через колізії історичного розвитку, часом драматичні події для українського народу, українським вченим доводилось працювати на теренах інших держав і їхній талант не був належно поцінований на Батьківщині. Магістранти університету свідомі того, що потрібно відкривати такі імена, знати, шанувати, досліджувати їхню наукову спадщину.

На конференції виступили Горохов’янко Ірина (мАСП-13), Синоруб Марта (мАСП-13), Ясінська Марія (мАСП-13), Нестерович Юліана (мСОУМ-11), Мотрук Олеся (мСОХБ-1), Козбур Анастасія (мСОХБ-1), Вовк Олена (мСОХБ-1), Щерба Анна (мСОГ-1), Людвіковська Надія (мСОГ-1), Яворський Сергій (мнСОТНТ-12), Гороховська Надія (змСОІн-13), Меленчук Марія (мАУП-11), Городицька Юля (мАМ-11), Луковицький Денис (мІА-12), Мигалевич Марія (мІА-12), Журавльов Олександр (мСОІ-11), Кожушко Оксана (мР-14), Твердун Ярослав (мР-14), Банадига Руслана (мІА-12), Юнко Катерина (мСОБХ-1).

Наукову конференцію організували: доцент кафедри філософії та суспільних наук – Морська Наталія Львівна та голова студентського наукового товариства історичного факультету, магістрант першого курсу – Луковицький Денис.

Морська Н.Л.,
доцент кафедри філософії та суспільних наук