Студенти спеціальності «Журналістика» зустрілись з тернопільською журналісткою та ведучою «Суспільного»  Оксаною Максимлюк
Студенти спеціальності «Журналістика»

зустрілись з тернопільською журналісткою та

ведучою «Суспільного»  Оксаною Максимлюк

Заняття не лише корисні та пізнавальні, але й цікаві. У цьому переконалися студенти спеціальності «Журналістика» ТНПУ.

Зустріч з тернопільською журналісткою та ведучою «Суспільного»  Оксаною Максимлюк відбулася в межах пари дисципліни «Спеціалізація: інтернет і телебачення». Під час заняття охочі студенти мали змогу поставити низку запитань. Своєю чергою Оксана не лише відповіла на них, але і поділилася власним досвідом роботи. Розповіла про подолання страху перед камерою, порадила, як уникнути емоційного вигорання та наголосила на важливості відпочинку.

Оксана поділилась із майбутніми журналістами своїми лайфхаками:
  • Новини – крута школа, бо саме там ти отримуєш всі необхідні знання про те, що і як відбувається у твоєму місті, області, країні.
  • Освіта  потрібна, але не менш важливий досвід. У моєму випадку – це досвід створення новин. Це виснажливо і важко, але цікаво, круто та інтенсивно.
  • Щоб інтерв’ю було крутим, потрібно себе добре підготувати й заглибитися в тему, зрозуміти передісторію, записати додаткові коментарі. Це ґрунтовна робота.
  • Не варто проводити інтерв’ю виключно за наперед підготовленими запитаннями!
  • Якщо людина не хоче відповідати на ваше запитання, то можна спробувати переформулювати його. Або сказати прямо: «Дайте відповідь». Це трохи тисне на гостей і розмова далі може бути ненайкраща, але якщо вам важлива ця відповідь, тоді це варто зробити!
  • Якщо гості починають сваритися між собою, можна їх просто перебити та пояснити, що вони тут не одні й на них дивляться. Іноді бувають ситуації, коли гості от-от поб’ються. Треба відчувати ситуацію і не загострювати її.
  • Страх ефіру буває через рівень непідготовленості. А от коли ти підготовлений і розумієш в темі багато деталей, іноді навіть більше, ніж твій гість, то ти максимально спокійно ведеш цей ефір.
  • Журналістам-початківцям, раджу вести блог, почати з написання простих текстів. Важливо виписуватися, стежити за своїм мовленням, тому що в ефірі ти говориш так, як ти говориш в житті. І звісно – багато читати!
Зустріч із журналісткою Оксана Максимлюк

Оля Коваль, Юля Диня